Mobil

Oyun Telefonu Lenovo Legion Y90, 1 Ocak’ta Tanıtılacak

Ocak 2022’nin birinci haftası akıllı telefon bölümü açısından beklenenden daha ağır geçecek üzere görünüyor. Realme, Vivo ve Xiaomi’nin yeni akıllı telefonlarını tanıtmak için sırasıyla Ocak ayının 4., 5. ve 6. günlerinde lansman aktiflikleri yapacaklarını biliyorduk. Artık de Lenovo, 2022’nin birinci gününde yeni oyun akıllı telefonunu tanıtacağını duyurdu.

GSM Arena’nın haberine nazaran, marka, Lenovo Legion Y90 ismini verdiği yeni oyun akıllı telefonunun teknik özelliklerini şimdi açıklamamış olsa da telefonun sahip olacağı ekran panelinin birkaç özelliğini paylaştı. Lenovo Legion Y90, 144 Hz yenileme suratı ve 720 Hz dokunuş örnekleme suratına sahip, 6,92 inç boyutunda, E4 AMOLED bir ekrana sahip olacak. Ayrıyeten ekran paneli, HDR dayanağı barındıracak.

Bunların yanı sıra akıllı telefon, daima performans için çift fanlı hava soğutmalı bir sistemle birlikte gelecek. Lenovo, bu soğutma sisteminin ayrıntılarını paylaşmadı. Lakin bir şirket çalışanı, Weibo’da bir ekran manzarası paylaştı ve Legion Y90’ın 120 FPS’de oyun oynatabileceğini ve 20-30 dakikalık bir oyun oynama sekansından sonra bile nispeten soğuk kalacağını tabir etti.

Tanıtım tarihine yaklaşık olarak bir hafta kaldığını düşünürsek, önümüzdeki günlerde Lenovo Legion Y90 hakkında daha fazla şey duymamız son derece muhtemel üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu