Teknoloji

Özel Soğutmalı RTX 3050 Kartların Liste Fiyatları Paylaşıldı

NVIDIA’nın yeni GeForce RTX 3050 ekran kartları satışa çıkmaya başladı ve kapsamlı oyun testlerine bakmıştık. Bu kart bildiğiniz üzere 249 dolarlık bir önerilen perakende fiyatına sahip. Fakat özel soğutmalı modeller uçuk fiyatlara satılıyor ve pazar karmakarışık durumda. GamersNexus ise tanınan üretim ortaklarının fiyatlarını açıkladı.

Tabloda ASUS, EVGA, Gigabyte, MSI ve ZOTAC üzere üreticiler var. Her markanın 250 USD’den satılmak üzere en az bir RTX 3050 SKU sunmaya “zorlandığı” görülüyor. 249 USD ile 489 USD (ROG STRIX OC) ortasında değişen fiyatları çabucak aşağıdan görebilirsiniz.

Öte taraftan üretim ortaklarının bugünlerde OC dışı modeller tedarik etme konusunda çok isteksiz olduğu söyleniyor. NVIDIA liste fiyatını taşıyan kartlar listede mevcut lakin distribütörlere büyük ölçülerde gönderilmeme ihtimalleri var. Ayrıyeten bu kartları satışa sunup yahut sunmamak üretim ortaklarına ve perakendecilerin insiyatifine kalmış.

240 dolarlık modellerin üretimi yeterli olursa ve piyasa düzelirse, giriş düzeyinde oyuncular için uygun seçenekler ortaya çıkabilir. NVIDIA RTX 3050 incelemelerinde kartın performansı çok uygun görünüyor ve birçok çağdaş oyunu 1080p 60 FPS oynamak mümkün. Yeni kart muhtemelen beklentileri karşıladı ve nispeten misal fiyatlı Radeon RX 6500 XT ekran kartlarına bir alternatif olacak.

Overclock3D‘ye nazaran Birleşik Krallık’ta liste fiyatıyla en az bin adet RTX 3050 kartı bulunuyor ve bu kartların 239,99 sterline mal olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu