Teknoloji

Paint, Karanlık Mod Dayanağına Kavuşuyor

MS Paint kısa müddet evvel yine tasarlandı ve Windows Insider kanallarındaki testler sürüyor. Bununla birlikte Windows 11’in gelecekteki güncellemeleriyle birlikte karanlık mod için dayanak sunulacak.

Microsoft, Eylül ayından tekrar tasarlanan Paint’i Dev Channel’daki kullanıcılarla test etmeye başladı. Yeni Paint, klasik Windows uygulamasının çağdaş görünüm kazanmış hali ve görünüşe nazaran eski kod tabanına dayanıyor. USP platformuna taşınmadı ve bu nedenle genel kullanım tecrübesi kullanıcılara tanıdık gelecek.

Paint hala geliştirme kademesinde ve karanlık mod üzere kimi tasarım özellikleri şu anda eksik. Neyse ki Microsoft karanlık mod dayanağı üzerinde çalışıyor ve geliştirici Ahmed Walid tarafından bir komut evrakı hazırlandı.

Ekran manzaralarından Paint’in karanlık mod takviyesini görebilirsiniz. Bu mod yeni kolaylaştırılmış araç çubuğu, yuvarlak renk paleti, açılır menüler, fırçalar, renk seçici yahut açılır pencereler üzere alanlarda geçerli.

İkonik Paint uygulamasının ne vakit resmi koyu mod dayanağı alacağını bilmiyoruz. Şirket tarafından hala denemeler yapılıyor ve dizaynın son halinde değişiklikler görebiliriz.

Her vakit olduğu üzere, Insider’lar bu güncellenmiş Paint uygulamasını 2022’nin başlarında karanlık modla test edebilecek ve birkaç ay içinde olağan sürümle birlikte herkese sunulmasını bekleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu