Sosyal MedyaTeknoloji

Parag Agrawal: Hindistan yeni Twitter CEO’sunu kutluyor

Twitter’ın CEO’su olarak atanan Hindistan doğumlu Parag Agrawal, birçok kişi atamasını kutlarken doğduğu ülkede manşetlere çıkıyor.

37 yaşındaki, Pazartesi günü istifa ettiğini açıklayan Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey’in yerini aldı.

Bay Agrawal, 2011’de Twitter’a katıldı ve şirketin baş teknoloji sorumlusu olmak için yükseldi.

Güvenli bir çift el olarak tanımlandı ve önünde büyük bir iş var.

Ancak atandığı haberi, mikro blog platformunun 30 milyondan fazla kullanıcısı olduğu Hindistan’da büyük kutlamalara yol açtı.

Pek çoğu, şu anda bir S&P 500 şirketinin en genç CEO’su olduğuna işaret ederek, atanmasını alkışlamak için Twitter’a gitti. Bazıları onu küresel teknoloji firmalarının Hintli CEO’larının uzun listesine ekledi.

Pazartesi günü Twitter’da yaptığı açıklamada Bay Dorsey, “Parag, bu şirketin dönmesine yardımcı olan her kritik kararın arkasındaydı. Meraklı, araştırmacı, rasyonel, yaratıcı, talepkar, kendini bilen ve alçakgönüllü. CEO iliklerine kadar.”REKLAMCILIK

Duyurudan kısa bir süre sonra Bay Agrawal, “gelecek için heyecanlı olduğunu” söyleyen bir tweet attı.

“Teşekkür ederim Jack. Onur duydum ve alçakgönüllü oldum. Devam eden akıl hocalığınız ve dostluğunuz için minnettarım” diye yazdı. “Bu şirkete 10 yıl önce 1000’den az çalışan varken katıldım. On yıl önceyken o günler bana dün gibi geliyor.”, harici sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.Twitter’da orijinal tweet’i görüntüle

Prestijli Hindistan Teknoloji Enstitüsü’nden (IIT) mezun olan Bay Agrawal, Stanford Üniversitesi’nden bilgisayar bilimleri alanında doktora derecesine sahiptir.

Twitter’a katılmadan önce Microsoft, Yahoo ve ABD telekom devi AT&T’de çeşitli araştırma görevlerinde çalıştı.

Firma, Twitter’ın baş teknoloji sorumlusu olarak, şirketin teknik stratejisinden sorumlu olduğunu ve “şirket genelinde makine öğreniminin durumunu ilerletirken geliştirme hızını iyileştirmeye” yönelik çalışmalara öncülük ettiğini söyledi .

Önceki tüm görevleri meraklı gözlerden uzaktı, ancak yeni atamasıyla Bay Agrawal, bir gecede göreceli olarak bilinmezlikten önemli bir halk figürüne geçti ve şimdi yaptığı her hareket dikkatle izlenecek.

Zaten 2010’da yayınladığı bir tweet – Daily Show’dan bir alıntı – bazıları tarafından sol eğilimli olduğunun kanıtı olarak kullanılıyor ve birçok kişi onu ırkçı olarak nitelendiriyor. Henüz Bay Agrawal’dan resmi bir açıklama yapılmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu