Teknoloji

Philips, 243S1 Ofis Monitörünü Duyurdu

24 inç (23.8″ / 60.5 cm diag.) IPS paneline sahip Philips 243S1, FHD çözünürlüğe, pek çok öteki seçeneğin ortasında USB-C konektivite seçeneklerine ve her vazifenin akıcı bir biçimde ve direkt ele alınabileceği dahili bir docking istasyonuna sahip. 243S1 modelinin fırçalanmış alüminyum yüzeyli ince, dikdörtgenimsi ayağı ve 3 taraftan da çerçevesiz tasarımı şık ve çağdaş ofislere kusursuz bir biçimde ahenk sağlıyor.

Geniş bir yelpazede konektöre sahip olmak artık profesyoneller için sırf tamamlayıcı değil, tıpkı vakitte da gün uzunluğu çok sayıda aygıt ile çalışmak zorunda olanlar için bir standart. Dahili bir USB-C docking istasyonu ile, Philips 243S1 diz üstü bilgisayarı şarj eder (65W’a kadar), diz üstü bilgisayardan bilgileri bağlı USB aygıtlarına iletir ve bunlarla tıpkı anda da diz üstü bilgisayardan ekran sinyalini iletir. İnce, çevrilebilir USB-C konektörü ise belirtilen bütün bu özellikler için kolay, tek kablolu bir ilişkiyi mümkün kılar. USB-C teması ve bir DisplayPort çıkış portu ise çoklu ekran kurulumları için zahmetsizce ekranların daisy chaining (zincirleme) bağlantısını mümkün kılar. USB-C docking tahlilinin sunduğu olasılıklar ile daha pak çalışma alanları kolay kolay yönetilebilir.

Bu yeni standart ile birlikte Philips 243S1 ayrıyeten USB-C yoluyla inançlı ağ ilişkisinin bağlı diz üstü bilgisayar ile dahili RJ-45 ethernet üzerinden paylaşılmasını sağlar. HDMI 1.4, DP 1.2 ve dört adet USB-A portlarıyla da etraf ünitelerini ve aygıtları basitçe bağlamayı imkanlı kılar.

Kullanıcıların sıhhati düşünülerek tasarlanmış bu model, kullanıcıların optimal çalışma konumlarını bulup görüntüleme konforlarını geliştirmelerini sağlayan ergonomik ayarları mümkün kılan SmartErgo Base tabana sahiptir. Kullanıcılar, ülkü görüntüleme durumu için monitörü kolaylıkla eğebilirler (+25/-5 derece), sağa sola döndürebilirler (+180/-180 derece) ve monitörün yüksekliğini 130 mm’ye kadar ayarlayabilirler. Bu en üst seviye konfor, yanında ergonomik suram ve ekran başından kalkarak kısa molalar vermek üzere düzgün alışkanlıklar da olduğunda, uzun bir iş gününün fizikî yorgunluklarını rahatlatabilir. Bunlara ek olarak, ergonomik bir konumda oturmak ya da ayakta durmak da verimliliği artırır ve kullanıcıların odağını dayanaklar.

Ekran başında saatler geçirmek gözleri yorabilir ve gözlerde kuruluğa ve kızarıklığa sebep olabilir. Bunlar, Bilgisayar Görüş Sendromu’nun (Computer Vision Syndrome- CVS) ana belirtilerinden bazılarıdır. Gözlerdeki yorulmayı tesirli bir biçimde azaltmak ve kullanıcıların iyiliğini garantilemek için Philips Monitörleri 243S1, sık rastlanan bu sorunu engellemek için TÜV Rheinland Eye Comfort (Göz Konforu) standardını karşılıyor. Ayrıyeten bu monitör, farklı açılardan görüntülenirken manzara kalitesinde rastgele bir bozulmadan da kaçınmak için geniş görüntüleme açıları sunuyor. İşte bu konforlu görüntüleme tecrübesi Flicker-Free teknolojisi, LowBlue Modu ve EasyRead Modu’nun kâğıttan okur üzere okuma tecrübesi sayesinde daha da geliştiriliyor. Bir ortaya gelince, bu yenilikler uzun süren çalışma saatleri boyunca daima, gözleri yormayan bir verimliliği beraberinde getiriyor.

Philips 243S1, Ocak 2022’den itibaren 372 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu