Oyun

PlatinumGames, İptal Edilen Scalebound Oyununu Diriltmek İstiyor

2014 yılında Xbox’a özel olarak geliştirildiği duyurulan Scalebound oyununu hatırlayanlarınız vardır. PlatinumGames’in geliştirdiği aksiyon oyununda, ana karakterimize bir ejderha eşlik ediyordu. Lakin 2017 yılında, büyük bir oyuncu kitlesinin merakla beklediği bu oyunun Microsoft tarafından iptal edildiği açıklandı. Tekrar de oyunun hayata geçmesi için ufak da olsa bir ihtimal olabilir.

PC Gamer’ın aktardığı habere nazaran, IGN Japonya tarafından gerçekleştirilen yakın tarihli bir röportajda, PlatinumGames’in başındaki isimler olan Atsushi Inaba ve Hideki Kamiya, Microsoft onay verirse, Scalebound oyununu tekrar canlandırmak istediklerini açıkladılar. Inaba röportaj sırasında, “Kamiya her vakit Scalebound’u yapmak istedi. Bu yüzden Microsoft ile özel bir görüşme yapmak istiyoruz.” dedi.

Scalebound oyununun direktörlüğünü yapan Hideki Kamiya ise “Bunun üzerinde çok çalıştık ve Microsoft’un oyunu şu anki haliyle tutmasının bir yararı yok, bu yüzden bu mevzuda bir şeyler yapmak istiyoruz. Phil! Haydi birlikte yapalım!” biçiminde bir açıklamada bulundu.

Scalebound’a dönüp baktığımızda, 2017’den bu yana Xbox açısından ne kadar çok şeyin değiştiğini görmek biraz şaşırtan. Çünkü o vakitler Microsoft, Xbox’ı PlayStation’a rakip olacak özel oyunlarla donatarak konsol savaşına geri dönmeye çalışıyordu. Bugün ise Microsoft, Xbox ve PC platformunu birbirinden ayırmıyor ve tüm oyunlarını iki platforma birden çıkartıyor. Ayrıyeten Microsoft’un kendi stüdyolarının geliştirdiği oyunlar da birinci günden itibaren Game Pass kütüphanesine ekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu