Oyun

PlayStation, Game Pass Gibisi Bir Servis Üzerinde Çalışıyor

Yeni bir habere nazaran, şu sıralarda PlayStation, Xbox Game Pass gibisi bir servis üzerinde çalışıyor. Bloomberg, Sony’nin planlarına aşina olan kaynakların, PlayStation sahiplerinin aylık fiyat ödeyerek çağdaş ve klasik oyunlardan oluşan bir kütüphaneye erişebilmelerini sağlayan “Spartacus” kod isimli yeni bir servisin detaylarını paylaştığını belirtti.

Projeyle ilgili evraklar, üzerinde çalışılan servis için üç farklı abonelik seçeneği olduğunu ortaya çıkardı. Bunlardan birincisi, çevrim içi oyunlar için gerekli olan ve her ay birtakım fiyatsız oyunlarla birlikte gelen PS Plus ile tıpkı avantajları içeriyor. Daha üst düzey abonelik seçeneği, Game Pass üzere bir oyun kataloğuna erişim sağlıyor ve en üst düzey abonelik seçeneği ise genişletilmiş demolar, oyun akışı ve PS1, PS2, PS3 ve PSP oyunlarını içeren daha büyük bir kitaplığa erişim içeriyor.

IGN’in paylaştığı habere nazaran, PlayStation kullanıcılarının büyük bir kısmının, uzun bir müddettir platforma geriye dönük uyumluluk dayanağının gelmesini istedikleri göz önüne alındığında, eski PlayStation oyunlarını kullanıcılara sunmak için yeni bir servis kullanmak mantıklı bir atılım olabilir.

Yeni servisin 2022 baharında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tıpkı vakitte bu servis, Sony’nin mevcut iki abonelik hizmeti PlayStation Plus ve PlayStation Now’ı birleştirecek. Bloomberg’in belirttiğine nazaran, PS Plus markası varlığını sürdürecek, lakin PS Now markası etaplı olarak kaldırılacak.

PlayStation Now, Stadia üzere rakiplerini geride bırakmasına karşın, PlayStation’ın temel bir abonelik hizmeti haline gelemedi. Fakat şirket buna karşın, son vakitlerde God of War ve The Last of Us Part 2 üzere büyük oyunlarını da servise eklemeyi ihmal etmedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu