Oyun

Pokemon Legends: Arceus, Çıkış Haftasında Yaklaşık 6,5 Milyon Sattı

Nintendo, Pokemon Legends: Arceus oyununun lansmanından yalnızca bir hafta sonrasına kadar 6,5 milyon adet sattığını duyurdu. Birtakım bağlamlarda Pokemon Legends: Arceus’un satışları, Pokemon: Sword and Shield’ın lansman performansını yaklaşık olarak yarım milyon satışla geride bıraktı.

Nintendo cuma günü bu satış başarısıyla ilgili olarak paylaştığı tweet’te, “Pokemon Legends: Arceus’ta şimdiden heyecan verici yeni bir maceraya atılmış olan dünya çapında 6,5 milyondan fazla kaşife teşekkür ederiz! Bir sonraki araştırma misyonunuzdan evvel daha fazla patates mochi yiyeceğinizi umuyoruz.” dedi. Merak edenler için tweet’in son kısmında bahsedilen patates mochi’nin oyunda arkadaşlarınızla her vakit yediğiniz bir yemek olduğunu belirtelim.

Pokemon serisine ilişkin her oyunun büyük satış muvaffakiyetleri yakaladığını göz önüne alacak olursak, 28 Ocak’ta piyasaya sürülmüş olan Pokemon Legends: Arceus oyununun daha birinci haftasında yakaladığı 6,5 milyonluk satış sayısının çok daha şaşırtan olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Fakat bu oyunların sadece Nintendo konsolları için piyasa sürüldüklerini düşününce, kısa müddette bu kadar yüksek satış sayılarına ulaşılması hakikaten büyük bir muvaffakiyet. Natürel ki bunda Nintendo’nun Pokemon ve Mario üzere markalarının dünya çapındaki marka bilinirliklerinin son derece fazla olması da hayli tesirli.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu