Oyun

Portal ve Portal 2 Nintendo Switch’e Geliyor

Nintendo, 9 Şubat tarihinde gerçekleştirilen Nintendo Direct sırasında, Portal oyunlarının Nintendo Switch platformuna geldiğini duyurdu. Portal: Companion Collection, hem 2007’den yepyeni Portal’ı hem de 2011’den Portal 2’yi içeren bir paket olarak karşımıza çıkıyor. Her iki oyun da bugüne kadar rastgele bir Nintendo aygıtında olmasa da hem PC’ye hem de konsollara gelen çok platformlu sürümlerdi.

İki tek oyunculu kampanyanın yanı sıra, bölünmüş ekran, mahallî ve çevrimiçi olarak oynanabilecek olan Portal 2’nin eksiksiz ortak çalışma tecrübesi de burada yer alıyor. Oyunlara rastgele bir grafik yükseltmesi yahut geliştirmesi yapılmış üzere görünmüyor. Portal dağıtımını daha gerçek hale getirmek için jiroskop hedefleme üzere yararlı ögeler ise oyuna eklenmiş durumda.

Valve ayrıyeten, NVIDIA Lightspeed Studios’un logosunun fragmanın sonunda görülmesiyle, oyunun gerisindeki ana geliştirici üzere görünmüyor. NVIDIA Lightspeed Studios’un yine düzenlenmiş klasik Quake II RTX’in gerisindeki stüdyo olduğunu ve Half-Life 2’yi NVIDIA Shield’e taşıdığını da not olarak düşelim.

Portal: Companion Collection için şimdi bir çıkış tarihi verişmiş değil lakin oyun bu yıl çıkış yapacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu