Teknoloji

PowerColor, Mini-ITX RX 6500 XT Modelini Tanıttı

PowerColor’un son tanıttığı Mini-ITX formatındaki RX 6500 XT, iki slotluk yer kaplıyor ve tek fana sahip. Kartın 165 ve 90 mm fana sahip iki farklı modeli piyasaya sunulacak. Daha evvel tanıtılan RX 6500 XT Fighter modeliyse 2 adet 80 mm fana sahipti.


Görsel: VideoCardz.

Güç tüketimi ve PCI slotuna baktığımızda kart resmi olarak 8 pin PCIe teması gerektiriyor, lakin resimlerdeyse 6 pin gözüküyor. Bunun sebebiyse daha evvelce AMD’nin referanslarını PowerColor’un yanlışlı listelemesi. Her şartta da PCIe ilişkisi ve slotuyla birlikte 150W’a kadar takviye sunabiliyor, lakin kart 107W TBP’ye sahip. PowerColor yeniden de saat suratlarını “belirlenecek” olarak listelemiş. Kartın durumuna baktığımızdaysa fabrika çıkışlı Overclock pek mümkün gözükmüyor.


Görsel: VideoCardz.

RX 6500 XT özelliklerini kısaca tekrar belirtmek gerekirse, Navi 24 GPU üzerinde 1024 çekirdeğe sahip olduğunu belirtmekte fayda var. 4 GB GDDR6 ve 16 Gbps bellek süratiyle birlikte gelen kart 64-bit veriyoluna sahip. PCIe Gen4 x4 ve limitli bant genişliği nedeniyle 6500 XT’nin orta seviye yahut e-spor oyuncuları için kısmen düşük bütçeli tahlil olabilmesi bekleniyor.


Görsel: VideoCardz.

AMD’nin 6500 XT için tavsiye ettiği fiyat 199 Dolar. Fakat PowerColor bu model için şimdi fiyat ve stok tarihi belirtmedi. Ülkemize ne vakit geleceğiyse aşikâr değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu