Teknoloji

Pro Display XDR ve 2021 MacBook Pro Isınınca Parlaklığı Limitliyor

Apple Pro Display XDR monitörünüz ya da 2021 MacBook Pro bilgisayarınız, ısınması durumunda parlaklığı kısabilir. Bu durum Apple’ın açıkladığına nazaran bir tedbir olarak uygulanıyor.

Teknoloji devi Apple, 2021 model MacBook Pro bilgisayar ve Pro Display XDR monitörü olanlar için bir ikaz yayınladı. Şirket, aygıtların bulunduğu oda sıcaklığı yüksekse yahut uzun müddet yüksek parlaklıkta içerik görüntüleniyorsa otomatik olarak muhafaza moduna alınarak parlaklığın düşürülebileceğini belirtti.

Kelam konusu tedbir, Denetim Merkezi’nde bir sembolle belirtiliyor. Kısaca ekranınız ısınma kelam konusu olduğunda otomatik olarak parlaklığı sınırlıyor ve ekranı düşük güç moduna alıyor. Şirket, bu problemle karşılaşanlar için alınabilecek tedbirleri de açıkladı. Kelam konusu tedbirler şu biçimde;

  • Liquid Retina XDR ekranlı MacBook Pro’da, değerli sistem kaynakları tüketebilecek tüm uygulamalardan çıkın.
  • Mevcut iş akışınız makul bir referans modu gerektirmedikçe Apple XDR Display yahut Pro Display XDR referans modunu kullanın.
  • Odanın ortam sıcaklığını düşürün.
  • HDR içeriği olan tüm pencereleri kapatın yahut gizleyin.
  • Mac’inizi uyku moduna geçirmek için Apple menüsü  > Uyut’u seçin. Ekranınızın 5-10 dakika soğumasını bekleyin, akabinde Mac’inizi uyandırmak için klavyedeki rastgele bir tuşa basın.

Son olarak Apple’ın belirtilen tedbirlere karşın sorunu gideremeyen kullanıcıların Apple Takviye ile bağlantıya geçmeleri gerektiğini söylediğini belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu