Oyun

PS Türkiye, PlayStation 5 Fiyatına Artırım Yapılmadığını Açıkladı

Bildiğiniz üzere son günlerde Türk Lirası’nın süratle paha kaybetmesiyle neredeyse her şeye artırım geldi. Tabi bu artırımların yansıması, aslında yüksek fiyatlı olan elektronik eserlere çok daha fazla oldu. Durum bu türlü olunca da Türkiye’deki oyunseverlerin dikkati, şu anda ülkede nispeten en uygun fiyatlı oyun oynama aracı olan oyun konsollarına çevrildi.

Son günlerde döviz kurunun süratli bir halde yükselmesi nedeniyle, hem yeni jenerasyon hem de eski jenerasyon konsolların satış fiyatları da süratle arttı. Kısa bir mühlet öncesine kadar 5000 TL’nin altında bir fiyata satılan Xbox Series S’in resmi satış fiyatı, şu anda 7000 TL civarında. Geçtiğimiz haftalarda resmi satış fiyatı 8000 TL olan Xbox Series X ise şu anda mutabakatlı mağazalarda 12.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

PlayStation 5’ten bahsedecek olursak, alışılmış ki döviz kurundaki bu yükselişten PlayStation 5 de nasibini aldı. Lakin şu anda PlayStation 5 dünya genelindeki stok ıstırabı vb. nedenlerle alışveriş sitelerinde yalnızca üçüncü taraf satıcılar tarafından satılıyor. Bu nedenle de çeşitli alışveriş sitelerinde görebileceğiniz PlayStation 5 fiyatları uçuk düzeylere gelmiş durumda.

Tüm bunlar olup biterken PlayStation Türkiye tarafından PlayStation 5’in Türkiye’deki tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile alakalı resmi bir açıklama yapıldı. Bu açıklama şu haldeydi:

“PlayStation 5 oyun konsollarının tavsiye edilen perakende satış fiyatlarında 2021’in birinci çeyreğinde vergi indirimine bağlı yapılan güncelleme sonrasında rastgele bir değişiklik olmadığını bilginize sunarız. PlayStation 5’in Ultra HD Blu-ray™ disk okuyucuya sahip modeli 7499 TL tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile satılmaya devam etmektedir.” 

Her ne kadar PlayStation Türkiye cephesinden bu halde bir açıklama yapılmış olsa da üstte da belirtmiş olduğumuz üzere, stok badiresi nedeniyle mutabakatlı mağazalarda PlayStation 5 satışı olmadığı için şu anda PlayStation 5 satın almak isteyen şahıslar, 15.000 TL’den başlayan sayıları gözden çıkarmak zorunda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu