Donanım

PS5 Kolunu Tek Elle Kullanabileceğiniz Aparat (Video)

Akaki Kuumeri isimli bir YouTuber, çok fikirli olarak nitelendirebileceğimiz yepisyeni bir konsept dizayna kendi başına imza attı. Bilhassa bir elini kullanamayan beşerler için çok fayda sağlayacak olan bu konsept çalışması, bir PlayStation 5 kolu üzerinde yapılmış.

YouTuber, yaptığı dizaynda PlayStation 5 kolunu tek elle kullanabileceğiniz bir aparat üretmiş. Kuumeri’nin dizaynını herkesin indirebileceği bir biçimde paylaştığı ve ürettiği aparatın ayrıntılarına gelin birlikte bir göz atalım.

PlayStation 5 kolunu tek elle kullanmanıza yarayan aparat, 3 boyutlu yazıcı ile üretildi

Kuumeri’nin bir yarış için tasarladığı bu PlayStation 5’i tek elle kullanmaya yarayan aparat bir 3 boyutlu yazıcı ile üretildi. Aparatın tasarımı sayesinde sol ok tuşlarını, L2 ve L1 tuşlarını ve sol analoğu yalnızca sağ elinizi kullanarak da denetim edebiliyorsunuz. Ek bir geçirmeli düzenek sayesinde de kolun dokunmatik kısmına erişebiliyorsunuz.

Bu sayede yalnızca tek elini kullanabilen bireyler de PlayStation 5 tecrübesini rahatça yaşayabiliyor. Kuumeri’nin tasarımı, PrusaPrinters isimli bir 3 boyutlu yazıcı firmasının ‘Snap-On Controller Mods’ isimli bir müsabakası için hazırlanmış ve 124 dizayndan yalnızca bir tanesi. Öbür dizaynlara da buradan göz atabilirsiniz.

Sony’nin bu hususta sessiz kalması ve bu üzere faydalı şeylere odaklanmak yerine yeni bir VR gözlüğüne odaklanması biraz üzücü bir durum. Bunun üzere adaptörler ve etraf üniteleri, oyunlarda herkes için erişilebilirlik sağlaması ismine ileriye dönük çok büyük bir adım. Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi lütfen unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu