Oyun

PS5’teki Stok Zahmeti Nedeniyle PS4 Üretiminin Devam Edeceği Söyleniyor

PlayStation 5 konsollarındaki stok ıstırabı nedeniyle PlayStation 4 üretiminin bu yıl da devam edeceği sav ediliyor. Bu yeni argüman, Sony’nin montaj ortaklarını 2022 boyunca PlayStation 4 konsolları üretmeye devam edeceği konusunda bilgilendirdiğini belirten Bloomberg tarafından ortaya atıldı. Bu da 2022 yılı içerisinde yaklaşık olarak bir milyon PlayStation 4 üretileceği manasına gelmekte.

Bloomberg’in haberine ve GamesRadar’ın aktardığına nazaran, bunun esas nedeni, PlayStation 4’ün üretilmesi için PlayStation 5’tekinden çok daha az gelişmiş bir çip gerekmesi. Hem Sony hem de Microsoft üretim gayelerini bileşen eksikliği nedeniyle kısıtladıkları için geçen yıl yeni kuşak konsol üretimi için gereken gelişmiş çiplerin eksikliği konusunda pek çok haber paylaşıldı.

2020 yılının sonunda piyasaya sürüldüğünden beri, PlayStation 5 konsolunun hem standart hem de disksiz sürümlerinin stokları dünya çapında yetersiz kaldı. Olağan bu durumun yaşanmasında, sonlu sayıdaki PlayStation 5’leri fahiş fiyatlardan satmak için satın alan karaborsacılar da tesirli oldu.

Tekrar de bu stok meşakkati, PlayStation 5’in şimdiye kadarki en süratli satan PlayStation konsolu olmasının önüne geçemedi. Sony, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında yeni kuşak konsolun yalnızca 248 günde 10 milyon adet sattığını ve PlayStation 4’ün bu alandaki rekorunu geride bıraktığını duyurmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu