Oyun

PUBG: Battlegrounds 15.2 Güncellemesi Yayınlandı

Krafton, tanınan battle royale oyunu PUBG: Battlegrounds için drone teknolojisini faal kılan 15.2 güncellemesini resmen duyurdu. Güncelleme, herkese açık test sunucularında mevcut hale getirildi. Güncellemenin, önümüzdeki hafta tüm sunucular için kullanıma sunulması bekleniyor. Yeni güncelleme, dronelara ve yeni eğitim modlarına ek olarak bir dizi taktik donanımı da oyuna eklemekte. Oyun, Win94 ve VSS tüfekler için de kimi iyileştirmeler almış. Krafton ayrıyeten, küçük haritanın oyundaki görünümünü de geliştirerek daha detaylı hale getiriyor.

Krafton’un yayınladığı blog yazısına nazaran, yeni güncelleme ile birlikte kullanıma sunulan dronelar, oyuncuların bir haritayı keşfetmesine müsaade verecek ve her haritada ortaya çıkabilecekler. Oyuncular, olağan maçlarda, özel oyunlarda, Eğitim Modu’nda ve Sandbox Modu’nda dronlara erişebilecekler. Dronlar ayrıyeten, ganimet ögelerini alıp denetim eden oyuncuya, bu ganimetleri geri getirme yeteneğine de sahip olacak. Oyuncular, bir Drone View’da geçiş yaparak droneları başlatabiliyor. Bununla birlikte, dronelar uçuş sırasında gürültü yaptıkları ve bariz bir yanıp sönen ışığa sahip oldukları için pek de bilinmeyen sayılmazlar.

Oyuna sunulan bir diğer yenilik olan EMT Gear da tıpkı dronelar üzere, her haritada ve olağan maçlarda, özel oyunlarda, Eğitim ve Sandox Modu’nda mevcut olacak. Teçhizat, toplamda 10 olmak üzere iki küme bandaj içerecek. Teçhizatı donanmak, oyuncunun savaş esnekliğini azaltıyor. Lakin teçhizat, düşen oyuncular için daha süratli düzgünleşme ve daha süratli canlanma imkanı sağlıyor.

Bunların haricinde oyuna muhakkak başlı yeni modlar da gelmiş. Bu modlardan biri olan temel eğitim modunda oyuncular, beş farklı etaptan geçiyor. Temel karakter hareketleri, silahları yağmalama ve ateş etme, yağmalama ve fırlatılabilir objeleri atma, güzelleştirme ögelerini kullanma ve düşen kadro arkadaşlarını canlandırma üzere senaryolar, bu beş kademeyi oluşturuyor. Ayrıyeten, bir adet AI antenman maçı da bulunuyor. Bu maçta 99 adet bot yer alıyor. Fakat halihazırda bu mod sırf Erangel haritasında oynanabiliyor ve sadece üçüncü şahıs bakış açısını destekliyor.

Son olarak PUBG: Battlegrounds oyununun yeni bir tema ile birlikte, yeni bir lobi arayüzü alacağını da belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu