Oyun

Quantic Dream, 2013’te Gösterdiği Teknoloji Demosunu Oyuna Dönüştürüyor

Quantic Dream, argümanlara nazaran E3 2013’te yayınlanan The Dark Sorcerer demosunu temel alan bir güldürü oyunu üzerinde çalışıyor. Bu argüman, The Game Awards 2021’deki resmi duyurusundan evvel Star Wars Eclipse oyununun varlığını açıklayan ve geçtiğimiz hafta yaptığı paylaşımla Quantic Dream’in Star Wars Eclipse haricinde iki oyunun daha üzerinde çalıştığını argüman eden “AccountNGT” isimli Twitter kullanıcısı tarafından ortaya atıldı.

GamesRadar’ın paylaştığı habere nazaran AccountNGT, bu mizah temelli oyunun Star Wars Eclipse ile paralel olarak geliştirileceğini argüman ediyor ve bu oyunu Quantic Dream Lideri David Cage’in yazımı üzerine inşa edilmiş etkileşimli ve doğrusal olmayan kıssa anlatımına odaklanan jenerasyonlar ortası bir üretim olarak tanımlıyor.

Paylaştığı sağlam sızıntı bilgilerle tanınan Tom Henderson da AccountNGT’nin paylaştığı sızıntı bilgilerin birçoklarını doğruladı, lakin değişikliğe tabi olan kimi daha sonlu detaylar konusunda olumlu olmadıklarını da vurguladı. Bununla birlikte The Dark Sorcerer demosu temel alınarak geliştirilen bu oyunun, kendisinin daha evvel bahsettiği “Dreamland” kod isimli oyun olduğunu da ekledi.

The Dark Sorcerer, temelde bir görüntü oyununun sinemaya alınmasını betimleyen kısa bir animasyon skeçti. Şanssız bir aktörün çekim sırasında başına gelen türlü olayların anlatıldığı bu skeçte, bir büyücünün çağırma ritüeli çekilmeye çalışılırken oyun içi kusurlar ve dördüncü duvarı yıkma üzere pek çok sıkıntıdan ötürü çekim daima kesilmek zorunda kalıyor. Bu skeci merak edenler aşağıdan izleyebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu