Oyun

Quantic Dream, Star Wars Eclipse Haricinde 2 Oyun Daha Geliştiriyor

Söylentilere nazaran, Detroit: Become Human’ın geliştiricisi olan Quantic Dream, Star Wars Eclipse haricinde iki oyunun daha üzerinde çalışıyor. The Game Awards 2021’deki resmi duyurusundan evvel Star Wars Eclipse oyununun varlığını açıklayan @AccNgt isimli Twitter kullanıcısı, attığı tweet’te Quantic Dream’in şu anda üç farklı oyun üzerinde çalıştığına dair bir duyum aldığını belirtti.

@AccNgt’nin belirttiğine nazaran, oyun stüdyosunun Star Wars Eclipse haricinde geliştirdiği iki oyundan biri, Unity Engine kullanan “mobil bir toplumsal oyun”, oburu ise stüdyonun Paris’te bulunan ana grubu tarafından geliştirilen üçüncü bir proje.

GamesRadar’ın haberine nazaran, paylaştığı Call of Duty sızıntılarıyla tanınan Tom Henderson da yakın tarihli bir görüntüsünde AccNGT’nin bu argümanlarını destekledi. Henderson, Detroit: Become Human’ın yayınlanmasından kısa bir mühlet sonra, stüdyoda birkaç küçük projenin erken geliştirme etabında olduğunu, lakin bu projelerinin birçoklarının durdurulduğunu tez etti. Henderson ayrıyeten “Dreamland kod isimli bir ortaçağ fantezi oyununa ek olarak, yakın gelecekte Spellcaster isimli bir taşınabilir oyunun piyasaya sürülmesi bekleniyor.” dedi.

Quantic Dream’in son oyununun piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse dört yıl geçti ve Star Wars Eclipse’in çıkışına en az üç yıl olduğu söyleniyor. Bununla birlikte, Dreamland kod isimli oyunun Star Wars Eclipse’den evvel mi, yoksa sonra mı çıkış yapacağı da şimdi aşikâr değil. Yani bir sonraki büyük Quantic Dream oyunu için bir müddet daha beklememiz gerekecek üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu