Teknoloji

RDNA 2 GPU’lu Exynos 2200, Bekleneni Veremeyebilir

AMD ve Samsung, RDNA 2 GPU mimarisini Exynos çipine dahil etme konusunda uzun müddet birlikte çalışmıştı. Fakat Galaxy S22 serisinin resmi tanıtımı sırasında yeni işlemcilerden bir sefer bile kelam edilmedi.

Galaxy Unpacked aktiflikleri işlemci özellikleriyle ilgili detaylara mesken sahipliği yapmıyor ve bunlar ekseriyetle birkaç hafta sonraki tam inceleme ambargosuyla birlikte yayınlanıyor. ComputerBase ve TechAltar dahil olmak üzere birçok kaynağa nazaran, çip beklendiği kadar süratli değil.

Tech Altar, ön sonuçlara dayanarak Exynos 2200 sayılarının o kadar etkileyici olmadığını, Exynos 2100’e nazaran CPU tarafında yalnızca %5 ve RDNA 2 GPU için %17’lik bir performans artışı sağladığını söylüyor. Bu noktada şimdi tam bir inceleme olmadığını ve bunların yalnızca birinci izlenimler olduğunu belirtmekte yarar var.

Performans sayıları doğruysa, yeni çip Samsung’un Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm S22 serisine güç veren yeni Snapdragon 8 Gen 1 ile o kadar rekabetçi olmayacak. Eski test sonuçları ve GPU kıyaslamalarıyla birlikte genel bir derleme yapıldı. Buna nazaran Qualcomm’un işlemcisi, Samsung Exynos 2200’ün GPU’sunu %13 oranında geride bırakıyor.

Tekrar de yongaların gerçekte nasıl performans gösterdiğini görmek için hem Snapdragon 8 Gen 1 donanımlı S22’lerin hem de Exynos 2200’ün RDNA 2 donanımlı sürümünün resmi incelemelerini beklemek kesin sonuçlar açısından daha yeterli olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu