Mobil

realme 9 Pro+, Nabız Sensörü ile Gelecek

realme, kısa müddet evvel realme 9 serisinin bir modülü olarak 9 Pro ve 9 Pro+ akıllı telefonlarını 15 Şubat’ta piyasaya süreceğini doğrulamıştı. Şirket, lansman tarihi hala bilinmese de telefonların ufak tanıtımlarını yapmaya başladı. Ortaya çıkan yeni bilgiler, realme 9 Pro+’da bir kalp atış suratı sensörünün bulunacağını doğruluyor.

realme CEO’su Madhav Sheth, 9 Pro+’ın insanların kalp atışlarını istedikleri vakit takip edebilmeleri için bir kalp atış suratı sensörüne sahip olacağını duyurduğu bir tweet paylaştı. Kullanıcıların, nabızlarını denetim etmek için tek yapması gereken, parmak izlerini ekranda bulunan parmak izi tarayıcısına kaydetmek. Bu formda ölçüm gerçekleştiğinde, nabız kıymetleri kaydoluyor ve kullanıcılar diledikleri vakit geçmiş ölçümlerde kaydedilen pahalara erişebiliyor.

realme’nin bir akıllı telefona kalp atış suratı sensörü ekleyen birinci şirket olmadığını belirtmekte de yarar var. Samsung, Galaxy S5’i birinci sefer 2014’te piyasaya sürdüğünde bahsi geçen özellik akıllı telefonda bulunuyordu. Ayrıyeten, birebir halde nabız sensörü Xiaomi telefonlarında da bulunuyor.

Bunların haricinde şirket, 9 Pro serisinin kamera merkezli olacağını ve düşük ışıkta fotoğraf çekmeye odaklanabileceğini açıkladı. Ayrıntılar tam olarak bilinmese de akıllı telefon serisinin şık ve hafif bir dizayna sahip olması bekleniyor. Şirketin, çok yakında bu hususta daha fazla detay yayınlamasını da bekliyoruz. Ayrıyeten iki akıllı telefonun da 90Hz yahut 120Hz AMOLED ekranla gelmesi, 65W’a kadar süratli şarj dayanağına sahip olması ve kutudan çıktığı haliyle Android 12 çalıştırması mümkün. realme 9 Pro, 64MP üçlü art kamera kurulumuna ve bir Snapdragon 695 yonga setine sahip olabilir. 9 Pro+ ise 50MP kamera suramı ve bir MediaTek Dimensity 920 SoC barındırabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu