Mobil

Realme 9 Pro Serisi Renk Değiştirme Özelliğine Sahip Olacak

Realme tarafından 9 Pro serisi akıllı telefonların inovatif Chameleon (Bukalemun) renk özelliğine sahip olacağını duyuruldu. Realme 9 Pro ve 9 Pro+ modelleri, ışık şartlarına bağlı olarak renkleri değiştirecek bukalemun gibisi bir seçeneğe sahip olacak. Şirket buna Işık Kaydırma Tasarımı ismini veriyor.

GSMArena‘ya nazaran, Realme 9 Pro serisinin Avrupa’ya ulaştığında kıtadaki bu özelliğe sahip birinci telefonlar olacakları söz ediliyor. Sunrise Blue (Gün Doğumu Mavisi) ismini verilen renk seçeneği her iki aygıt için de mevcut olacak. Aygıtlar direkt güneş ışığına yahut ultraviyole ışınlarına maruz kaldıktan yaklaşık 5 saniye sonra kırmızı renge dönecek.

Şirket vakit içinde süratli renk geçişine müsaade verecek hakikat gereç formülünü ve boya kalınlığını bulmadan evvel 200’den fazla deneme ve yanlıştan geçmesi gerektiğini paylaşmış. Çift katmanlı fotokromik süreç, yüzde 40 daha süratli renk geçişi sağlayan organik bir kompozit katman ekliyor. Hindistan’da piyasaya sürülen vivo V23 serisinde de benzeri bir renk dizaynına yer verildiğini belirtelim.

Realme 9 Pro serisinin lansman tarihi şimdi açıklanmadı fakat çok fazla beklemeyeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu