Teknoloji

realme 9 Pro+, Sony IMX766 OIS Kamera ile Geliyor

realme bugün realme 9 Pro Serisi’nin 16 Şubat tarihinde küresel lansmanı ile tanıtılacağını resmi olarak duyurdu. realme bir defa daha “Cesaret Et” marka ruhuyla yeni birinci sınıf teknolojisini piyasaya sürecek. realme 9 Pro+ Sony IMX766 OIS Kamera ile donatılan birinci orta sınıf akıllı telefon olma özelliğini taşıyor.

realme, daha fazla kişinin realme 9 Pro+ kamera sistemi Sony IMX766 OIS’yi deneyimleyebilmesi için, 7 Şubat tarihinde küresel websitesinde 24 saatlik çevrimiçi Kamera Lab tecrübesi sunacak.

2021 amiral gemisi akıllı telefonda üstün performansa sahip sensörler ortasında bulunan kusursuz Sony IMX766 imaj sensörü, son derece büyük 1/1.56″ sensöre ve büyük piksel alanına sahiptir. Bunun yanı sıra OIS mercek kullanıcılara üstün imaj kalitesi sağlıyor. realme, trend belirleyici ruhuyla realme 9 Pro Serisi’nin görünümünü, hayat stilini yansıtan bir dizi çekim ortaya çıkardı. Güneşin doğuşundan ilham alan realme bir kere daha öncü tasarım DNA’sını eşsiz Işık Geçişi Tasarımı ile realme 9 Pro Serisi’nde gösteriyor.

Şık renk Gündoğumu Mavisi, hoş bir güneş efekti gösteren Işık Geçişi Dizaynını barındırıyor. Aygıtın art kapağı, olağan gün ışığında ve ultraviyole ışını altında kaldığında 3 saniye içinde maviden kırmızıya dönüyor. OCA organik fotokromik malzemelerin eklenmesiyle ultraviyole ışıklarla aydınlatılan art kapağın renk değiştirmesi sağlanıyor. Renk değişiminin ayarlanması için arka arda 200 üzerinde deneme yapıldı. realme mühendisleri, fotokromatik katmana yaratıcı halde bir organik kompozit katman ve cam ekleyerek, renk oluşturma oranı %40 artırdı.

realme, yeni sensörle birlikte MediaTek Dimensity 920 5G ile kullanıcılarına yeni bir işlemci de sunacak. Gelişmiş 6 nm süreç daha güzel performans sağladı. CPU ana çekirdek frekansı 2.4 GHz’den 2.5 GHz’e çıkarılarak tek çekirdek performansında %4 artış sağlandı. GPU’da, GPU frekansını hızlandıran ve oyun performansını %9 artıran Mali-G68 MC4 kullanımına devam edildi. Kullanıcılar evvelki kuşak Dimensity yongalarına nazaran %35 daha fazla ayrıntıyı fotoğraflayabiliyor. AnTuTu testinde realme 9 Pro + 5G 501,281 puan alırken, GeekBench testinde, Dimensity 920 5G tek çekirdek puanında %44 ve çok çekirdek puanında %51 kadar önde gidiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu