Mobil

Realme 9 Pro ve 9 Pro+ Kutu Açılış Görüntüsü Yayınlandı

Realme 9 Pro ve 9 Pro+ modellerinin kutu açılış görüntüleri kullanıcılarla buluştu. 16 Şubat tarihindeki lansmanın akabinde piyasaya sürülecek olmasına rağmen bu görüntü ortalama iki hafta mühletle erken gelmiş oldu.

YouTube’daki “The Box”ın kutudan çıkarma görüntüsü, birinci sefer her iki aygıtta da kutu içeriğinin tamamını ortaya koyuyor. Realme 9 Pro+ kutusundan standart bir TPU kılıfı, SIM iğnesi, telefonun kendisi, 65W SuperDart şarj adaptörü ve son olarak bir USBC kablosu çıkıyor. Emsal içerikleri Realme 9 Pro kutusunda da görüyoruz. Lakin şarj adaptörü 33W sunulmuş.

Görüntü içerisinde 9 Pro+ modelinin elde ince ve hafif durduğu söz ediliyor. Bununla birlikte aygıtın sol kenarında SIM tepsisiyle birlikte ses açma/kısma tuşları mevcut. Sağ tarafında ise güç tuşu yer alıyor. Üst tarafında gürültü engelleme özelliği olan mikrofon alt tarafta ise 3.5 mm jak girişine ek olarak hoparlör ünitesi yer alıyor. Son olarak USB-C şarj portu da tekrar alt kısımda.


9 Pro & 9 Pro+ kıyaslama

9 Pro+ modelinin daha ön planda olduğu söz edilmiş. Aygıt 9 Pro’ya kıyasla daha ince çerçeveye sahip. Manzara kalitesi açısında tekrar 9 Pro+ ön plana çıkıyor. Ancak iş ekran tazeleme suratına geldiğinde 9 Pro modeli 9 Pro+ modelini geçiyor. Realme 9 Pro modeli 120 Hz tazeleme suratı sunarken Realme 9 Pro+ ise 90 Hz tazeleme suratı sunuyor.

9 Pro+ modeline göz attığımızda ekran içi parmak izi okuma sensörüyle geldiğini görüyoruz. Ama 9 Pro modelinde parmak izi sensörü güç düğmesine gömülü olarak sunuluyor. Her iki aygıtın da parmak izi sensörleri verimli olarak çalışıyor. Ayrıyeten Pro+ modelinde parmak izi sensörünü kalp atış suratı monitörü olarak kullanmaya imkan tanıyan ek bir özellik var. Akıllı bileklik/saat kullanmayanlar için yararlı bir özellik olabilir.

Realme 9 Pro modeli tekli hoparlör sunarken Realme 9 Pro+ modeli ise stereo hoparlör ile birlikte geliyor. Son olarak iki model ortasındaki kamera karşılaştırmalarını da görüntüde bulabileceğinizi belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu