Mobil

Realme 9 Pro ve Pro+ Çıkış Tarihi Netleşti

Realme’nin çıkarmaya hazırlandığı Realme 9 Pro ve Realme 9 Pro+ akıllı telefonları ile ilgili birçok sızıntı bilgi paylaşılsa da, bu aygıtlar hala resmi olarak onaylanmış değiller. Fakat GSM Arena tarafından paylaşılan habere göre bu durum, önümüzdeki ay içerisinde değişecek üzere görünüyor.

Yeni sızdırılan bir tanıtım afişine nazaran, Realme’nin yeni orta sınıf akıllı telefonlarının tanıtımının 15 Şubat’ta gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu, tanıtıma kadar yaklaşık olarak iki haftalık bir mühlet olduğu manasına geliyor ve o vakte dek muhtemelen bu iki akıllı telefon hakkında çok daha fazla sızıntı bilgi ortaya çıkacaktır. Doğal bu tarihin şimdi Realme tarafından onaylanmadığını belirtelim.

Pro’nun (yakın vakitte ortaya çıkan Redmi Note 11 Pro 5G gibi) Snapdragon 695 yonga seti ile birlikte gelmesi bekleniyor. Pro+’ın ise MediaTek Dimensity 920 yonga setine sahip olacağı tez ediliyor. Ayrıyeten Realme 9 Pro’nun 33 watt gücünde süratli şarj dayanağına sahip 5.000 mAh kapasiteli bir bataryası olacağı belirtilirken Realme 9 Pro+’ın ise 65 watt gücünde süratli şarjı destekleyen 4.500 mAh kapasiteli bir batarya ile geleceği söyleniyor.

Garip bir halde Realme 9 Pro+, daha düşük yenileme suratına (90 Hz – 120 Hz) sahip daha küçük boyutlu bir ekran (6.43″ – 6.59″) ile gelecek. Bu da ister istemez, ana kameradaki “optik manzara sabitleme” dayanağının dışında Pro+ modelinin avantajının ne olduğunu merak etmemize neden oluyor. Alışılmış sızıntılar paylaşılırken iki telefonun özelliklerinin karıştırılmış olma ihtimali de mevcut.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu