Teknoloji

realme, GT 2 Serisi Etkinliğinde Üç Yeni Teknolojiyi Duyurdu

realme, realme GT 2 Serisi Özel Etkinliğinde dünyada birinci kere görücüye çıkan üç teknolojiyi resmi olarak tanıttı. Aralıksız devam eden teknoloji ve tasarım yenilikleri, realme’nin süratli büyüme performansının her vakit temel taşları olmuştur. realme’nin birinci ve en üst sınıf amiral gemi telefonu olan GT 2 serisi dünyada bir birinci olan üç özelliğe sahiptir: biyopolimer gereçten üretilen art kapak, 150° ultra geniş açılı kamera ve realme’nin İleri Yenilikçi Bağlantısı.

realme GT 2 Pro, kağıttan ilham alan minimalist ve sürdürülebilirlik odaklı bir dizayna sahiptir. Japonyalı ünlü dizayncı Naoto Fukasawa tarafından yaratılan bu “Kağıt Teknolojili Master Tasarım” realme GT 2 Pro’yu dünyanın biyo bazlı materyallerle tasarlanan birinci akıllı telefonu yapıyor.

GT 2 Pro’nun art kapağında global ısınmaya katkıda bulunan fosil ham hususlara etraf dostu bir alternatif sunan biyopolimer gereç kullanıldı. SABIC biyo bazlı materyal, yalnızca ISCC Memleketler arası Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikası almakla kalmadı ve birebir vakitte REACH, RoHS ve EPEAT üzere çeşitli katı çevresel düzenleme standartlarından da geçer not aldı. Ayrıyeten, realme’nin yeni kutu tasarımı bir evvelki kuşakta %21,7 olan toplam plastik oranını bu modelde %0,3’e düşürdü.

Ultra geniş açılı lensler kameranın her bir fotoğrafta daha geniş bir perspektif yakalamasını sağladığından genelde görüntü ve yapı fotoğrafçılığında kullanılır. realme GT 2 Pro, 150° ultra geniş açılı kamera sunan birinci akıllı telefondur. Bu ultra geniş açılı kamera telefonun görüş alanını ana kameranın 84°’lik görüş alanına kıyasla %278 genişletir.

realme tıpkı vakitte GT 2 Pro’da akıllı telefonlar için dünyanın birinci balık gözü modunu geliştirdi. Bu mod güçlü bir perspektif ve ultra uzun alan derinliği efekti yaratır. Geniş görüş alanıyla, fotoğrafın tamamı görsel açıdan daha da cazip hale gelir.

realme GT 2 Pro, üç teknolojiden oluşan Anten Dizilimi Matris Sistemi ile donatıldı: dünyanın birinci ultra geniş bantlı anten kontağı teknolojisi (HyperSmart), Wi-Fi Artırıcı ve 360° yakın alan bağlantısı (NFC) teknolojisi.

realme’nin Hiper Akıllı anten irtibat teknolojisi telefonun her tarafını kaplayan 12 adet çevresel antenle tasarlanmıştır ve neredeyse tüm istikametlerde tamamı birebir sinyal gücüne sahip ana bantları dayanaklar. Bu GT 2 Pro’nun tüm antenlerin sinyal gücünü akıllı bir biçimde değerlendirmesini ve en güzel sinyale sahip olanı otomatik olarak seçmesini sağlar.

Wi-Fi ağı artırıcı bakımından, simetrik Wi-Fi anteni telefonun etrafında daha istikrarlı bir sinyal gücü sağlamak için tasarlandı. realme’nin testlerinde, bu tasarım sinyal stabilitesini asimetrik Wi-Fi anten dizaynına kıyasla %20 artırdı.

realme GT 2 Pro ayrıyeten algılama alanını %500 ve algılama uzaklığını %20 artırarak üstteki iki hücresel anteni bir NFC sinyal alıcısı-vericisi ile entegre eder. GT 2 Pro’nun üst kısmının tamamı NFC sinyallerini her iki istikamette algılayarak kart yahut akıllı telefon okutmak için NFC kullanımını kolaylaştırır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu