Teknoloji

realme Pad, Android 12 Güncellemesini Almayacak

realme, birinci tabletini geçtiğimiz yılın Eylül ayında piyasaya sürmüştü. realme Pad, uygun fiyatlı bir tablet olarak nitelendiriliyor. Bugün tabletle ilgili farklı bir ayrıntı ortaya çıktı. Şirket, tabletin en son Android 12 güncellemesini almayacağını belirtiyor. Böylece realme, tabletin güncelleme döngüsünün sonunu, tableti piyasaya sürdükten sadece dört ay sonra aktif bir formda sonuçlandırdığını da açıklamış oldu.

Şirketin resmi web sitesinde yer alan bir soru, realme Pad’in Android 12’ye ne vakit güncelleneceği ile ilgiliydi. Şirket, bu soruya verdiği karşılıkta tabletin Android 12’ye güncellenmeyeceğini lakin yazılım hayat döngüsü boyunca güvenlik ve performans güncellemeleri almaya devam edeceğini belirtmekte. Bu durum, şirketin fikrini değiştirmemesi durumunda, realme Pad’in Android 11 ile yazılım ömrünü tamamladığını gösteriyor.

Düşük kaliteli telefonların ve tabletlerin, ömürleri boyunca birebir Android sürümünde kalması epey yaygın bir durum. Lakin realme Pad, daha çok orta sınıf bir tablet olarak nitelendirilebilir. realme Pad ile misal fiyatlara satılan Samsung Galaxy Tab A7, Android 10 ile piyasaya sürülmüştü. Fakat tablet daha sonra Android 11’e güncellendi. Samsung, Galaxy Tab A7’nin Android 12 sürümüne güncellenip güncellenmeyeceğini şimdi doğrulamış değil. Lakin, Kasım ayında ortaya çıkan bir vakit çizelgesi, bunun Haziran 2022 civarında gerçekleşebileceğini tez ediyor.

Son olarak realme Pad’in 3GB RAM/32 GB depolama ve 4GB RAM/64 GB depolama seçenekleri ile birlikte satışa sunulduğunu belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu