Teknoloji

Realme Pad İçin Android 12 Güncellemesi Onaylandı

Realme Pad Android 12 güncellemesi için yeşil ışık yakıldı. Firma güncellemenin geleceğini doğruladı ve planlamalar başladı.

Realme, geçtiğimiz Eylül ayında Realme Pad tablet modelini kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Bu süreçte tablet kutu içerisinden Android 11 sürümüyle çıkış yapmıştı. Haliyle kullanıcılar Android 12 güncellemesi için birçok soru iletti. Sorulara cevaben bir firma çalışanı Android 12’nin Realme Pad’e gelmeyeceğini söylemişti.

Sonuç itibariyle istediğini alacak olan kullanıcıların bir mühlet beklemesi gerekecek. Şirket Realme Pad Android 12 güncellemesi için çalışmalarını 2022’nin 3. çeyreğinde tamamlayacak. Net tarih olmamakla birlikte Temmuz – Eylül devri içerisinde güncellemenin servis edileceği belirtilmiş. Ayrıyeten Android 12’nin gelecek son güncelleme olup olmayacağı da şimdi bilinmezliğini koruyor. Çünkü Android 13’ün gelip gelmeyeceği şimdi kesin değil.

Realme, Android 12’nin kayan ekran imajları, özel tek elle kullanım modu ve geliştirilmiş widget’larla Realme Pad’e gelişmiş bir kilit ekranı ve bildirim kullanıcı arayüzü getireceğini açıkladı. Ek olarak şirket Realme Pad’e üç yıllık güvenlik güncellemesi sağlayacağına dair kelam verdi. Güncellemelerin ne sıklıkla yayınlanacağı ise şimdi bilinmeyen.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu