Teknoloji

realme, Yeni Amiral Gemisi GT 2 Pro’yu Çin’de Tanıttı

realme, realme GT 2 Serisi telefonunu Çin’de resmi olarak tanıttı. Snapdragon 8 gen 1 ile çalışan realme GT 2 Pro modeli tanıtıldı. Tekrar Snapdragon 888 ile çalışan realme GT 2 modeli de detaylarıyla sahnedeydi. “Şimdiye kadarki en ayrıcalıklı amiral model” olarak lanse edilen realme GT2 serisi, realme için lüks segmentte çığır açan ve dünya çapında milyonlarca kullanıcıya inovatif teknolojileri ve dönüştürücü dizaynlarıyla yeni sürprizler yaşatan bir kritik adım.

realme, kağıt sanatının sürdürülebilir konseptine dayalı dalda birinci biyo-bazlı polimer dizaynını yaratmak için tekrar dünya çapında tanınmış endüstriyel dizayncı Naoto Fukasawa ile iş birliği yaptı. 63 prototiple 12 aylık araştırma sonrasında en son realme GT 2 Pro çeşitleri son teknoloji ustalık ile 0.1mm lazer sürece prosesini bünyesinde barındırıyor.

Sürdürülebilir tasarım ideolojisiyle uyumlu biçimde realme GT 2 Pro Master Edition modelinin art kapağı ISCC+ sertifikalı SABIC LNP ELCRIN biyo-bazlı kopolimer malzemeden üretildi. Fosil bazlı alternatiflerine kıyasla bu malzeme misal performans sunarken bir kilogram LNP ELCRIN biyo-bazlı kopolimer malzemesi başına iki kilogram CO2 azaltımı azalması sağlıyor. Ayrıyeten SABIC biyo-bazlı gereçlerin kaynakları ham tall yağı yahut hidrojenle süreç görmüş bitkisel yağ üzere besin zincirleriyle rekabet etmeyen biyokütle atık yahut artığından elde ediliyor.

realme GT 2 Pro, dünyanın birinci LTPO 2.0 Teknolojili 2K AMOLED Düz Ekranına sahip.

realme GT 2 Pro, en ileri Corning Gorilla Glass Victus ile korunan 525 PPI kıymetine kadar 2K UHD çözünürlüklü en düzgün endüstriyel ekranla donatıldı. Ayrıyeten, eşsiz renkli ekranı 10bit ve 1.07 milyar, 0.5 JNCD bedeli, 5,000,000:1’e kadar renk kontrast oranı içeriyor, HDR10+ sertifikasına ve DisplayMate A+ derecesine sahip. İlaveten 1-120Hz adaptif yenileme suratını destekleyen en ileri LPTO 2.0 teknolojisini kullanıyor ve bu da inanılmaz pürüzsüz manzara ve optimum güç verimliliği performansı sağlıyor.

realme GT 2 Pro en son Snapdragon 8 Gen 1 Platformuyla çalışıyor. İleri 4nm süreç teknolojisine ve dünyanın birinci ARM v9 mimarisine sahip bu irin, %30 pik performans ve uzun müddetli verimlilik takviyesi sunuyor.

realme GT 2 Pro, çip performansını azamî düzeye çıkarmak için 3 Santigrat derece soğutma bedeline kadar 36761mm2’lik en büyük ve şaşırtan endüstriyel ısı yayılım alanını sağlıyor.  Soğutma alanı, uzun vadeli pik performans sağlayan 4129mm² Paslanmaz Çelik VC alanına sahip yepisyeni 9 katmanlı soğutma yapısıyla oluşturuldu.

realme GT 2 Pro, dünyanın tek 150° ultra-geniş Kamerasını ve bir 40x mikro-lens kamerayı barındıran dikkat cazip üçlü kamera donanımı kullanıyor.

50MP ana kamera, All Pixel Omni-Directional PDAF ve OIS özelliklerine sahip IMX766 amiral seviye sensör barındırıyor.

Ayrıyeten 150 derece ultra geniş modu ve dünyanın birinci balık gözü moduyla eşleşen bir 50MP Samsung JN1 sensörüyle donatılan dünyanın birinci 150 derece ultra-geniş kamerası eksiksiz panoramalar çekebiliyor.

40X Mikro-lens Kamera son derece yakın çekimler yapabiliyor. Genel bölüm bağlamında en ayrıcalıklı amiral modeli olan realme GT 2 Pro, ilk biyo-bazlı usta tasarımcıyla iş birliği halinde, en ayrıcalıklı 2K LTPO AMOLED ekrana, en son Snapdragon 8 Gen 1 Platformuna, en büyük ısı yayılım alanına, güçlü lakin cazip üçlü kamera sistemine sahip formda üretiliyor. Ayrıyeten bu eser 65W SüperDart Şarj, 5000mAh Büyük Batarya, ileri Anten Matris Sistemi ve Dolby Atmos Dual Stereo Hoparlörler ile donatılıyor ve Android 12’ye dayalı realme UI 3.0 ön yüklü halde sunuluyor.

Performans amiral modeli olarak realme GT 2, tasarım, batarya, realme UI 3.0 ve RAM içeren realme GT 2 Pro ile birebir donanıma sahip. Bu eser bir 120Hz E4 AMOLED Ekran, güçlü Snapdragon 888 5G İşlemci ve Stainless Steel Vapor Cooling Plus, koordinat GT Mod 3.0 içeriyor ve GT 2 Pro ile birebir performans tecrübesini yaşatabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu