Oyun

Resident Evil Village Satışları 5.7 Milyonu Aştı

Capcom tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Resident Evil Village satışları 5.7 milyon adedi geçti. Capcom, 31 Mart 2022’de sona erecek olan mali yılının 3. çeyreğine ait en son çıkar raporunda en son Resident Evil oyununun etkileyici satış sayılarını açıkladı. Raporda, oyunun Golden Joystick Awards 2021’de Yılın En Âlâ Oyunu da dahil olmak üzere toplam 4 ödül kazandığına da dikkat çekiliyor.

Resident Evil Village, 2021 yılının Mayıs ayında tüm dünyada PC ve konsollarda piyasaya sürüldü. Bu da Capcom’un tüm bu sayısı 9 aydan daha kısa bir müddette satmayı başardığı ve böylelikle Village’ı bugüne kadar Resident Evil serisinde en süratli satan giriş haline getirdiği manasına gelmekte. Capcom, geçen yılın Mayıs ayında Village’ın birinci dört gününde 3 milyondan fazla sattığını duyurmuştu.

Oyunun selefi Resident Evil 7 Biohazard, 1.5 yılda 5,7 milyon kopya satmayı başarırken, 2012/2013’teki birinci yılında Resident Evil 6’nın yaklaşık 5,2 milyon adet satıldı. Capcom’un da açıkladığı üzere Resident Evil serisinin toplam satışları dünya çapında 123 milyonu aştı.

Resident Evil Village PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X|S için piyasada. Oyun, PlayStation’ın Haziran 2020’deki Future of Gaming dijital aktifliği sırasında resmi olarak duyurulmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu