Oyun

Respawn, 3 Yeni Star Wars Oyunu Birden Geliştiriyor

Respawn Entertainment tarafından 3 yeni Star Wars oyununun geliştirme etabında olduğu duyuruldu. Bu oyunlardan ikisi şirketin kendi çatısı altındayken üçüncü oyunda ise bir yayıncılık iş birliği kelam konusu.

Öncelikle, Respawn şu anda 2019’un hit üçüncü şahıs aksiyon-macera oyunu olan Star Wars Jedi: Fallen Order‘ın bir devam oyununu geliştirdiğini doğruladı. Söylentiler, bu oyunun 2022 yılının sonlarında lanse edildiği tarafında.

İkinci proje ise Respawn oyun direktörü Peter Hirschmann idaresindeki bir birinci şahıs nişancı oyunu. Bu oyunun hangi çağda geçeceği yahut oyunda ne çeşit bir kahramanın olacağı muhakkak değil. Oyunun geliştirilmeye yeni başlamasından ötürü oyuncuları daha bekleteceğini belirtelim.

Son olarak, Respawn bir Star Wars strateji oyunu için yeni açılan stüdyo Bit Reactor ile iş birliği yapıyor. Bit Reactor, daha evvel Firaxis Games’in bir modülü olan ve XCOM serisinde yer alan bir strateji uzmanı olan Greg Foerstch tarafından yönetiliyor. Projenin, XCOM’a çok benzeyen sıra tabanlı bir strateji teşebbüsü olması ihtimali epeyce yüksek.

Her üç projenin de Star Wars hayranlarınca heyecanla bekleneceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu