İnternetTeknoloji

Robinhood ticaret uygulaması, yedi milyonu etkileyen veri ihlalinden etkilendi

ABD hisse ticareti uygulaması Robinhood, yedi milyondan fazla kişinin adlarını veya e-posta adreslerini açığa çıkaran bir güvenlik ihlalinden etkilendi.

Şirket, ihlalin “müşterilerimizin bir kısmı için sınırlı miktarda kişisel bilgiyi” etkilediğini söylüyor.

Ve topladığı en hassas bilgilerin – ABD sosyal güvenlik numaraları ve finansal bilgilerin – ortaya çıktığına inanmıyor.

Robinhood, ödeme talebini reddettiğini ve saldırıyı bildirdiğini söyledi.

Bu tür fidye talepleri, siber saldırılarda nadir değildir ve genellikle, güvenliği ihlal edilen verileri satmama veya çevrimiçi olarak ücretsiz olarak sızdırmama vaadi anlamına gelir. Şirket, davasında hangi şartların yer aldığını söylemedi.

Robinhood, “gasp” dediği şeye uymak yerine, kolluk kuvvetlerine haber verdiğini ve olayla başa çıkmak için harici bir siber güvenlik firması tuttuğunu söyledi.

Şirketin güvenlik görevlisi Caleb Sima yayınlanan bir açıklamada , “Şeffaf olmayı ve dürüst davranmayı müşterilerimize borçluyuz” dedi .

“Azimli bir incelemenin ardından, tüm Robinhood topluluğunu bu olaydan haberdar etmek şimdi yapılacak doğru şey” dedi.

İhlal, 3 Kasım’da “sosyal mühendislik” olarak bilinen bir yöntemle gerçekleşti – bir çalışanı oturum açma ayrıntılarını veya diğer hassas bilgileri ifşa etmesi için kandırmak için tasarlanmış, özel olarak hedeflenmiş ve ikna edici bir dolandırıcılık.

E-posta adresleri ele geçirilen beş milyon kişiyi ve iki milyon kişinin tam adını etkiledi.

Robinhood ayrıca, yaklaşık 310 kişiden oluşan çok daha küçük bir grubun, isimler, doğum tarihleri ​​ve ABD posta kodları dahil olmak üzere çok daha fazla bilgiye maruz kaldığını söyledi.

Yaklaşık 10 kişinin daha “daha kapsamlı hesap ayrıntılarının ortaya çıktığını” söyledi.

Robinhood yalnızca ABD’li kullanıcılar tarafından kullanılabilir ve 18 yaşından büyük olmalarını, geçerli bir sosyal güvenlik numarası ve geçerli bir ABD adresi sağlamalarını gerektirir. Şirketin ifşa edilmediğini söylediği hassas bilgiler.

Yatırım yapmak isteyen sıradan insanlar tarafından düşük hacimli hisse alım satımına izin veren uygulama, bu yılın başlarında popülaritesi patladı ve GameStop alım satım çılgınlığının arkasındaki spekülatif yatırımcılar tarafından yaygın olarak kullanıldı .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu