Oyun

Rockstar Games Açıkladı, GTA 6 Geliyor!

Take-Two Interactive’in sahibi olduğu Rockstar Games, GTA ile ilgili topluluk güncellemelerini duyurduğu bülteninde GTA 6’nın geliştirildiğini açıkladı.

GTA VI için uzun bir müddettir resmi bir açıklama bekliyorduk ve bu nihayet gerçekleşti. Rockstar Games, yeni GTA oyunu ile ilgili geliştirme sürecinde olduğunu belirterek GTA VI’nın geleceğini onaylamış oldu.

Uzun bir müddettir GTA 6 ile ilgili birçok haber yayınladık. Oyunun daha evvel 2025’te çıkış yapacağıyla ilgili söylentiler olsa da, geçtiğimiz günlerdeki bir sızıntı da 2023’e atıfta bulunmuştu. Çıkış tarihinin dışında oyunda kripto para ünitelerinin yer alacağı, gelişmiş NPC sisteminin bulunacağı ve oyunun Vice City’de geçeceği de sızıntılar ortasındaydı. Şimdi rastgele biri onaylanmış olmasa da, oyunun geliştirme sürecinde olması sevindirici bir haber.

Rockstar Games’in GTA VI ile yapığı açıklamanın tamamı şu biçimde;

“GTA V, gibisi görülmemiş uzun ömürlü bir oyun oldu. Çoğunuzun bize GTA serisine yeni bir giriş hakkında sorular sorduğunu biliyoruz. Başladığımız her yeni projedeki gayemiz, daha evvel yaptığımız işlerin önüne geçmektir. Ve evet, bir sonraki Grand Theft Auto serisini etkin olarak geliştirmeye devam ediyor ve bunu duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Kimi şeyler hazır olur olmaz daha fazla ayrıntı paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu yüzden resmi detaylar için Rockstar Newswire’ı takip etmeye devam edin.

Tük takımımız ismine, dayanağınızı için hepinize teşekkür ediyor ve geleceğe sizinle birlikte adım atmak için sabırsızlanıyoruz!

– Rockstar Games”

Şirketin açıklamalarına nazaran, yakın vakitte daha fazla duyurunun ve bilginin paylaşılacağını söyleyebiliriz. Açıklamada açık bir formda belirtilmese de gelecek yeni oyunun GTA VI olacağı aşikar. Umarız GTA V’te olduğu üzere platformlar ortasında çıkış gecikmeleri olmaz ve meselesiz bir tecrübe yaşarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu