Teknoloji

RTX 3050 Fiyatı Perakende Sitesinde Listelendi

NVIDIA’nın GeForce RTX 3050’si birkaç gün içinde satışa çıkmış olacak, lakin e-ticaret siteleri bu bütçe odaklı ekran kartını erkenden listelemeye başladı. Işın izleme dayanağına sahip olan bu kart 250 dolarlık bir liste fiyatına sahip. Peru’daki bir perakendeci ise inanılmaz yüksek fiyatlarla bir ön listeleme yaptı.

Perulu perakendeci, Palit RTX 3050 Dual OC modelinin fiyatını 453 dolar olarak belirledi ve bu önerilen fiyatın neredeyse iki katı. Daha da berbatı, Newegg’deki bir MSI RTX 3050 Gaming X ilanı 699 dolar üzere saçma bir fiyata sahip. Lakin perakendeciler bazen farklı fiyatlarla listeleme yapabiliyor ve bu gerçek fiyat değil.

Öte taraftan RTX 3050 için karaborsacılar tekrar devreye girecek üzere görünüyor. AMD’nin yeni giriş düzeyi Radeon RX 6500 XT modeli bile eBay’de 500 dolara kadar satışa çıkmıştı. Bu yüzden RTX ailesinden bir kartı daha yüksek fiyatlara görmek şaşırtan olmaz.

RTX 3050, 128 bit bellek data yolunda 8 GB GDDR6 bellekle birlikte çalışan 2.560 CUDA çekirdeği taşıyor. Birtakım pazarlama gereçlerinde bu kartın GTX 1650’den neredeyse iki kat süratli olacağı gösteriliyordu. Bu doğruysa düzgün bir haber çünkü RT ve Tensör çekirdekleri de işin içine dahil olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu