Teknoloji

RTX 3050 Takviyeli Game Ready 511.32 Şoförü Çıktı

Geçtiğimiz haftalarda 511.23 sürümlü GeForce Game Ready şoförü God of War, Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction, Hitman III, The Anacrusis, GRIT ve Monster Hunter Rise üzere birçok oyuna optimizasyon getirmişti. Yeni 511.32 WHQL şoförü ise yeni satışa çıkan GeForce RTX 3050 ekran kartına dayanak getiriyor.

Yeni sürümle birlikte rastgele bir yanılgı tahlili göremiyoruz. Lakin NVIDIA bilinen sıkıntıların bir listesini yayınladı ve bu yanlışlar önümüzdeki şoförlerle giderilecek. 511.32 WHQL şoförü tüm kullanıcılara görünmeyebilir çünkü yeni GPU’ya dayanak eklemek üzere hazırlandı.

  • Windows11/Far Cry 6: Karşılaştırmada ve oynanışta geometrik bozulma meydana gelmesi.
  • NVIDIA Ampere: GPU bir HDMI 2.1 ses/video alıcısına bağlıyken ve Dolby Atmos oynatılırken ses düşmeleri.
  • Deathloop/HDR: Windows HDR faalken oyunda TDR yanılgısı yahut bozulma meydana gelmesi. Bu sorun oluşursa Windows HDR ayarını değiştirin.
  • Sonic & All-Stars Racing Transformed: Oyuncuların suyun içinden geçtiği parkurlarda çökme yaşanması.
  • NVIDIA Advanced Optimus/NVIDIA Denetim Paneli: Ekran çoklayıcı çeşidini “dGPU” olarak ayarladıktan sonra, ayarın yine başlatma yahut S4’ten devam ettirme sonrasında silinmesi.
  • NVIDIA Manzara Ölçekleme/Masaüstü: Masaüstüne İmaj Ölçekleme uygulandığında, cold boot sırasında ekranın sol üst köşeye taşınması. NVIDIA Image Scaling’i masaüstüne uygulamayın çünkü özellik sadece görüntü yükseltme yahut ölçekleme çözünürlüğüyle çalışmayan oyunlar için tasarlandı.
  • NVIDIA Manzara Ölçeklendirme/DirectX 11 görüntü uygulamaları: Manzara Ölçekleme etkinleştirildiğinde oynatılan görüntünün bozulması yahut bir HDR geçişi gerçekleştirildikten sonra sistemin askıda kalması.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu