Teknoloji

RTX 3080 Ti, RTX 3090 vBIOS ile 110 MH/s Oranlarını Gördü

YouTube’daki madencilik uzmanı CryptoDonkeyMiner, NVIDIA’nın GeForce RTX 3080 Ti ekran kartlarının madencilik performansını artırmak için yeni bir yol keşfetti. Madenci tarafından paylaşılan gönderide, GeForce RTX 3080 Ti vBIOS’unu Dell tarafından yapılmış belli bir GeForce RTX 3090 OEM modeline flashlama yolundan bahsediliyor. Bu değişiklik, potansiyel olarak RTX 3080 Ti’nin madencilik performansını 110 MH/s’nin üzerine çıkarabilir.

Süreci gerçekleştirmek ve BIOS’u Dell’in GeForce RTX 3090 yazılımıyla güncellemek için NVFlash yardımcı programı gerekli. Bahsedilen formül şimdilik sadece Dell ve Alienware GeForce RTX 3080 Ti eserleriyle çalışıyor. Ayrıyeten bu metodun madencilik performansını düzgünleştirmek için pek de inançlı bir yol olduğunu söylemek sıkıntı. Münasebetiyle her şey vBIOS değişimini yapan kullanıcının sorumluluğunda.

Bu hilenin şu anda öbür bir markada çalışmaması kimi madencileri üzmüş olabilir. Yaklaşık bir ay öncesinde performansı %21 artıran öbür bir GeForce RTX 3080 Ti madencilik formülünden bahsetmiştik. Bu yol rastgele bir GeForce RTX 3080 Ti modelinde çalışıyor ve EVGA GeForce RTX 3080 Ti XC3 BIOS’u sayesinde madencilik performansı 91 MH/s’ye kadar çıkarılabiliyor.

CryptoDonkeyMiner, Dell ve Alienware ile bu son sistemi denediğini ve 110 MH/s’nin üzerinde ETH hash oranı elde ettiğini bildirdi. Varsayım edebileceğiniz üzere bu süreç biraz riskli. vBIOS süreci sırasında ekran kartı brick olabilir ve kullanılmaz hale gelebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu