Teknoloji

RTX 3090 Ti Gecikebilir: Üretim Süreksiz Olarak Duruyor

Son devirde sık sık yeni ekran kartı modeli çıkaran NVIDIA, argümanlara nazaran üretim ortaklarından yaklaşmakta olan amiral gemisi RTX 3090 Ti üretimini süreksiz olarak durdurmalarını talep etti. Görünüşe bakılırsa iki web sitesi, donanım ve firmware ile ilgili sıkıntılar olduğunu bildirdi. Bu sıkıntıların ayrıntılarını bilmiyoruz, lakin GeForce serisinin en yeterlisi beklenenden biraz daha geç piyasaya çıkabilir.

TweakTown, NVIDIA’nın BIOS ve donanımla ilgili sıkıntılar nedeniyle ortaklara ulaştığını bildirmişti. Ayrıyeten bu savlar VideoCardz tarafından da desteklenirken her şey yanlışsız üzere görünüyor. Toplu üretim başlatıldıktan sonra bu problemlerin neye dayandığını bilmiyoruz ve hiçbir fikrimiz yok. Genel olarak yetersiz soğutma, çok voltaj, çok ısınma, yanlış bileşen seçimi ve donanım uyumsuzluğu üzere şeyleri aklımıza getirebiliriz.

GeForce RTX 3090 Ti modeli 4 Ocak 2022’de CES aktifliğiyle duyuruldu, fakat yeni amiral gemisinin satış tarihi resmen açıklanmadı. Aslında şirket bu kartın tüm teknik özelliklerini bile açıklamadı. Resmi olmayan kaynaklar eserlerin 27 Ocak tarihinde satışa çıkacağını söylemişti. Görünüşe nazaran bu tarih daha da ileri sarkacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu