Oyun

Rust, 8 Yılda 12.5 Milyon Sattı

Facepunch Studios, Rust hayatta kalma oyununun 8 yıl evvel gerçekleşen Steam erken erişim lansmanından bu yana yaklaşık 12,5 milyon adet sattığını açıkladı. Rust, Double Eleven tarafından Mayıs 2021’in sonlarında PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında piyasaya sürüldüğü için bu sayı muhtemelen konsol satışlarını da içeriyor.

Facepunch Studios ayrıyeten satılan 1.11 milyon DLC paketi, eşzamanlı çevrimiçi oyuncular için yeni tepeler (267 bin) ve eşzamanlı çevrimiçi sunucular (32 bin), 600 binden fazla yasaklı hesap, 400 binden fazla Discord kullanıcısı, Twitch’te 1,3 milyar toplam görüntüleme üzere öbür sayılarla da övünüyor. Rust, Twitch’te 1,37 milyon eşzamanlı izleyici, Twitch’te 4,2 milyon saat yayın ve Twitch’te 300 milyon saatin üzerinde izlendi.

Rust ayrıyeten yeniliklere de devam ediyor. Geliştirici, 2022 boyunca gelen güncellemeler açısından hayranların bekleyebileceklerinden kimilerini paylaştı. Örneğin, çok yakın bir gelecekte piyasaya sürülecek yeni bir arktik anıttan bahsediliyor. Yeni anıtlara ek olarak, bu yıl yeni silahlar, konuşlandırılabilir öğeler, etkinlikler, araçlar, hayvanlar ve çok daha fazlasını görmeyi de bekleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu