Teknoloji

RX 6500 XT Stoklardaki Yerini Aldı

AMD’nin son bütçe dostu ekran kartı Radeon RX 6500 XT‘nin piyasaya çıkmasından bu yana yaklaşık bir hafta geçti. Kırmızı grup, bu kart ile madencileri caydırmak ve maliyetler için birtakım değerli teknik özelliklerden kısmak zorunda kaldı. Bildiğiniz üzere genel yorumlar ise olumsuz.

Lansman sırasında kartı her zamanki üzere perakende sitelerinde bulmak zordu ve fiyatlar 199 dolarlık liste fiyatına kıyasla çok daha değerliydi. Artık ise bu durum değişirken bulunabilrilik artıyor ve fiyatlandırma düzgünleşti. Microcenter‘ın fizikî mağazalarında Gigabyte, PowerColor, Sapphire ve ASRock üzere üreticilerin RX 6500 XT karlarının stokta olduğu belirtiliyor. Hatta 239.99 dolar ve 259.99 dolar üzere fiyatlarla satışa sunulan özel soğutmalı modeller var.

Öte taraftan Newegg‘de 10 başka modelin listelendiği görülüyor ve stoklar web üzerinde daha süratli tükeniyor. 199.99 dolarlık liste fiyatıyla satılan üç modelin ise tükendiği görülüyor. Örneğin Gigabyte Eagle Radeon RX 6500 XT 259.99 dolar ve Gigabyte Gaming OC 299.99 dolarlık bir etiket taşıyor. Bununla birlikte Gigabyte ve PowerColor markalı kartlarda bol ölçüde stok olduğu söyleniyor.

RX 6500 XT kartlarının perakendecilerden temin edilebiliyor olması düzgüne işaret. Navi 24 GPU’lu bu kartlar her ne kadar olumsuz yorumlar alsa da düşük bütçeli bir eser almak isteyenler için stoklarda bulunabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu