Teknoloji

Ryzen 6000 CPU ve RTX 30 GPU’lu Tablet Yolda: ROG Flow Z13

ASUS, harici GPU dayanağına sahip ROG Flow Z13 oyun tabletiyle ilgili bir paylaşım yaptı. Görünüşe nazaran Flow X13’ün kardeşi Z13 yakında piyasada yer alacak. Ayrıyeten bu aygıtta güçlü AMD bir işlemci ve bir RTX 30 serisi GPU olduğunu belirtelim.

ROG Flow X13, AMD Ryzen 9 5800HS işlemci ve GeForce RTX 3050 Ti ekran kartıyla birlikte gelen ultra ince 13 inçlik bir oyun dizüstü bilgisayarıydı. Aslında bu aygıta hem tablet hem bir laptop diyebiliriz. Kullanıcılar, GPU performansını artırmak için RTX 3080 taşınabilir GPU’yu direkt dizüstü bilgisayara bağlayabiliyor. Misal Thunderbolt tabanlı tahliller aslında mevcut olsa da ASUS tahlili kıyaslanamayacak kadar başarılı.

ASUS tarafından yayınlanan görsel, tabletin bir XG Taşınabilir konnektöre sahip olacağını doğrular nitelikte. Bu da tabletin Windows tabanlı olduğunu ve güçlü 2’si 1 ortada dönüştürülebilir eserler olan Microsoft Surface Pro 8 ile tıpkı pazarı hedeflediğini gösteriyor.

Mevcut modelin AMD Ryzen CPU ile geldiğinden kelam etmiştik. Yaklaşan ROG Flow Z13 ise tekrar kırmızı grubun işlemcilerini kullanabilir. Hatta CES 2022’de tanıtılmasını beklediğimiz, Zen 3+ ve RDNA 2 mikro mimarisine sahip “Rembrandt” kod isimli AMD Ryzen 6000 serisi işlemcilerle gelme ihtimali çok çok yüksek. Yeni aygıtın tanıtımı 4 Ocak’ta yapılacak ve AMD’nin aktifliğiyle tıpkı güne denk geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu