Teknoloji

Ryzen 6000 Taşınabilir Çok Yakın: RDNA 2 ve DDR5

AMD CEO’su Lisa Su, şirketin yaklaşmakta olan Ryzen 6000 ‘Rembrandt’ taşınabilir işlemcisine ilişkin olduğunu kestirim ettiğimiz bir görsel paylaştı. CES aktifliğinin gerisindeki isim olan CTA ise yeni bir Honoree mükafatı ile birlikte web sitesinde yaklaşan işlemcileri yayınladı.

Yeni yongalar, Ryzen 5000 ‘Cezanne’ taşınabilir ailesindeki Vega grafiklerden sonra büyük bir adım olan RDNA 2 grafik mimarisiyle geliyor. Ryzen 6000 serisi ayrıyeten DDR5/LPDDR5 teknolojilerine takviye sunacak.

AMD’nin tüm taşınabilir işlemcilerinde olduğu üzere, Rembrandt silikonunu kullanan çiplerin sonrasında masaüstü platforma gelmesini bekliyoruz. Organizatörler tarafından verilen mükafata bakarsak, birebir vakitte yapay zeka ses sürece dayanağı ve Microsoft’un Pluton teknolojisinden bahsediliyor.

Pluton isimli yeni güvenlik teknolojisini bir bilgisayarda birinci sefer görüyoruz. Pluton fizikî hücumları ve şifreleme anahtarı hırsızlığını önlemek hedefiyle daha güçlü bir güvenlik sağlarken, dizüstü bilgisayarınızla hareket halindeyken sizi eser yazılımı hücumlarından muhafazayı hedefliyor.

Bu teknoloji birinci olarak Xbox ve AMD’nin EPYC data merkezi işlemcilerinde kullanıma sunulmuştu. CES 2022 etkinliğindeki yenilikler için bizi takip etmeye devam edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu