Mobil

Samsung Amiral Gemisi Modelleri 4 Yıl Android Güncellemesi Alabilir

Samsung, Android işletim sistemi güncelleme siyasetini iki büyük işletim sistemi güncellemesi sunuyordu. Bir periyot sonra bunu üçe çıkartan şirket Unpacked 2022‘de dörde çıkartacak üzere görünüyor.

Yeni bir sızıntıya nazaran Samsung, Android güncelleme siyasetini birkaç güncelleme için genişletmeyi planlıyor. Yani resmiyete dökülmesi durumunda tıpkı iPhone tarafında olduğu üzere satın alacağınız bir telefona en az 4 yeni işletim sistemi versiyonu gelmiş olacak.

Ayrıyeten sızıntı, Koreli teknoloji devinin artık dört yerine beş yıl boyunca güvenlik yamaları sağlamayı taahhüt ettiğini de gösteriyor.

Şimdiye kadar, bu yaklaşan siyasete uygun görünen aygıtlar Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra, Galaxy S21 FE, Galaxy S22 serisinin yanı sıra Galaxy Tab S8 serisi ve Galaxy Z Fold 3 ile Z Flip 3.

Galaxy S22 ve Tab S8, Android 12 ile birlikte gönderilecek. Fakat donanım yazılımı siyasetindeki bu değişiklik sayesinde, 2025-2026’da Android 16’ya kadar güncellenmeleri mümkün olabilir. Ek olarak, bu dört büyük Android işletim sistemi yükseltmesinin yanı sıra, üstte bahsedilen aygıtlar en az beş yıllık güvenlik güncellemelerini de eksiksiz alacaklar. Yani 2021 model aygıtlar 2026’ya kadar alacakken, yarın tanıtılacak aygıtlar ise 2027’ye kadar almış olacak.

Bu değişikliğin yeni Galaxy telefonların ve tabletlerin ömrünü kıymetli ölçüde uzatacağını söylemeye gerek yok. Samsung müşterileri, daha yeni bir telefon yahut tablete geçmek için daha fazla para harcamayı düşünmeye başlamadan evvel, Android işletim sistemi özellikleriyle daha uzun mühlet yeni kalabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu