Teknoloji

Samsung, CES 2022’de Odyssey Monitör Serisi’nin Yeni Eserlerini Tanıttı

Samsung Electronics, monitör serisine eklediği yeni modellerle bölümdeki liderliğini bir defa daha gözler önüne seriyor. Büsbütün kendi gereksinimlerine uygun monitörü seçme konusunda kullanıcılara daha fazla seçenek sunan çok emelli yeni eser kümesi, yüksek imaj kalitesi ile sezgisel özellikleri bir ortaya getiriyor.

2022 model monitörler kullanıcılara meskende çalışma, oyun ve görsel içerik izleme konusunda en düzgün tecrübesi yaşatıyor. Samsung monitör ailesinin en yeni üyeleri, yüksek performans oyun tecrübesi için gereken özelliklerin yanı sıra, akıllı ve profesyonel seviyede teknolojilere sahip. Odyssey Serisi’nin Quantum Küçük LED arttan ışıklı paneli ve HDR 2000 özelliği, kullanıcılar için birçok farklı misyonu yerine getirebiliyor. Akıllı özelliklere sahip ekranı ve konforlu ergonomik özellikleri bu ögeler ortasında öne çıkıyor. 

240 Hz yenileme suratı ve 1 ms reaksiyon müddeti (GtG) ile 4K (3.840×2.160) 1000R kavisli ekrana sahip dünyanın birinci monitörü olan Odyssey Neo G8 32” (Model İsmi: G85NB) oyun alanında yeni bir periyodun kapılarını aralıyor. En yüksek beklentiye sahip oyun tutkunları için dahi üst seviye bir performans sunuyor. Quantum Küçük LED’ler, 2000 nit pik parlaklık ve milyonda bir statik kontrast oranının yanı sıra Quantum HDR 2000 özelliği ile yüksek manzara kalitesini birleştiriyor ve en ince detayları dahi ortaya çıkarıyor. Kullanıcılara gerçekçiliği ve sürükleyiciliği artıran bir tecrübe yaşatıyor.

Yeni Odyssey Neo G8, Odyssey Neo G9’dakine benzeri bir tasarım lisanıyla üretildi. Aygıt, kapalıyken dahi etkileyici ve şık bir manzara sunan beyaz bir dış kaplamaya sahip. ‘CoreSync’ aydınlatma özelliği sayesinde en hoş renkler ekrandan çevreyi renklendiriyor. Monitörün art tarafında bulunan ana aydınlatma ise ekrandaki renkleri otomatik olarak algılayıp dışarı yansıtarak daha sürükleyici bir atmosfer oluşturuyor.

11,4 mm’lik ultra ince kalınlığı ile evvelki modele nazaran yaklaşık dörtte üç oranında daha ince olan 2022 model M8 Akıllı Monitör 32” (Model İsmi: M80B), kullanıcılara değerli yer tasarrufu sağlıyor. Bilhassa stiline ihtimam gösterenler için gelişmiş kullanım özelliklerine sahip monitör, gelişmiş ve düz art yüz dizaynının yanı sıra her yere eksiksiz biçimde ahenk sağlayan sıcak beyaz renk seçeneğiyle dikkat çekiyor. %99 sRGB renk gamı sağlayan gelişmiş UHD paneli, 400 nit parlaklıkta 1,07 milyar rengi destekliyor ve tüm görüntü, evrak ve fotoğrafları en gerçekçi haliyle gösteriyor.

Kullanıcılar, Smart TV ve üretkenlik uygulamalarının yerleşik olarak bulunduğu bu monitörü PC’ye gereksinim duymadan SmartThings kontrol merkezi olarak kullanabiliyor. 2022 model M8 Akıllı Monitör 32”, uzaktan çalışma için de eksiksiz bir seçenek sunuyor. ‘Manyetik SlimFit Cam’, konuttan çalışırken kristal berraklığında manzaralı aramalar yapmanızı sağlıyor. Yerleşik ‘Video Call’ uygulaması, ‘Google Duo’ üzere en tanınan arama uygulamalarını destekliyor. 65W şarj ilişkili USB Type-C ilişki noktasına sahip olan M8 Akıllı Monitör, ek giriş soketi gerektirmeyen çağdaş, kompakt bir tecrübe sunuyor.

27 inç ve 32 inç model seçeneklerine sahip Samsung S8 Yüksek Çözünürlüklü Monitör (Model İsmi: S80PB), ofiste ya da konutta çalışırken yüksek gerçeklik düzeyine muhtaçlık duyan içerik oluşturucular ve dizayncılar için profesyonel düzeyde UHD performansı sağlıyor. DCI-P3 renk gamının %98’ini karşılayabilen S80PB özelliği, varlıklı ve ultra geniş bir renk yelpazesi sunuyor. Görüntü Elektroniği Standartları Derneği (VESA) onaylı HDR™ 600 Ekran özellikli yüksek çözünürlüklü monitör, içeriği tasarlanan haliyle yansıtarak sürükleyici bir izleme tecrübesi yaşatıyor. Dünyanın birinci UL (Underwriter Laboratories) onaylı parlama yapmayan monitörü olan Samsung S8, panelin üst kısmına uygulanan ‘Mat Ekran’ özelliği sayesinde monitör gölgeliği kullanılmadığında dahi ışığın yansımasını azaltarak çalışma alanında dikkat dağıtabilecek tüm ögeleri engelliyor. Her iki versiyonun da dizüstü bilgisayarları ve taşınabilir aygıtları ek istasyon/soket gerekmeden şarj edebilen USB Type-C 90W şarj ve LAN ilişki noktaları bulunuyor. Yükseklik Ayarlı Stant (HAS) özellikli eğim, dönüş ve yuva kontrol noktalarına sahip VESA montaj uyumluluk standartlarına nazaran üretildiğinden, kullanıcılar monitörlerinin montajını her ortama uygun bir biçimde gerçekleştirebiliyor. 

Samsung Electronics Görsel Ekran Kısmı Lider Yardımcısı Hyesung Ha, CES 2022’de sergilenen monitörlerle ilgili, “Samsung olarak piyasaya sürdüğümüz 2022 monitör serimiz, oyun tutkunlarından profesyonel tasarımcılara, tüm müşterilerimizin taleplerini karşılayabilen seçenekleriyle monitör inovasyonunda yeni bir periyodun başlangıcını temsil ediyor. İş ve cümbüş dünyası gelişmeye devam ederken, kullanıcıların konutlarının rahatlığında yaşadığı monitör tecrübesini düzgünleştiren eserleri sunmak bizi gururlandırıyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu