Teknoloji

Samsung Exynos 2200 Lansmanı Ertelendi

Kullanıcılar bir müddettir Exynos 2200’ün piyasaya sürülmesini bekliyor. İşlemci, AMD Radeon tabanlı GPU barındıracağından ötürü, beklentiler de epey yüksek tutuluyor. Lakin işlemcinin piyasaya sürülmesi için bir mühlet daha beklememiz gerekiyor olabilir. Sağlam bilgileri sızdırması ile tanınan Ice Universe, Samsung’un Exynos 2200 lansman tarihini ertelemiş olabileceğini belirtiyor.

Samsung, Exynos 2200 ile ilgili birçok ipucu yayınlamış durumda. 21 Aralık 2021’de şirket, yonga setinin oyunlardaki hünerlerini gösteren bir fragman yayınlamıştı. Lakin bu fragmanda da işlemcinin lansman tarihi yer almıyordu. Bu nedenle, şimdi somut bir lansman tarihinin olmadığını belirtmekte yarar var. Bununla birlikte, topluluk ortasındaki fikir birliği, şirketin önümüzdeki haftalarda yonga setinin lansmanını gerçekleştireceğine işaret ediyor.

Samsung’un yaklaşmakta olan akıllı telefon serisi Galaxy S22’nin, 8 Şubat’ta piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şirketin birebir tarihte, hem amiral gemisi akıllı telefonunu hem de SoC’yi birlikte tanıtması ise pek mümkün değil. Bu nedenle beklentiler, SoC’nin akıllı telefondan daha evvel piyasaya sürüleceği tarafında. Lakin sızan bilgiler, Samsung LSI’nin tedarik külfeti yaşadığını belirtmekte. Böylece Exynos 2200 ile bir arada Exynos 1200’ün global lansmanı da ertelenmiş.

Şimdiye kadar Samsung Exynos 2200 ile ilgili çıkan bilgilere baktığımızda, SoC’nin CPU kısmında Snadpragon 8 Gen 1‘in gerisinde kaldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Geekbench testleri de bu durumu deliller nitelikte. Bu nedenle Samsung’un, SoC’deki eksikleri gidermek için çalıştığını söyleyebiliriz. Bu da SoC lansmanının gecikmesindeki temel sebeplerden biri olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu