Teknoloji

Samsung Galaxy A53, İki Farklı Varyant ile Piyasaya Sürülecek

Samsung’un Galaxy A serisi telefonları Galaxy A51 ve Galaxy A52, şirketin piyasaya sürüldükleri günden bu yana en çok satan akıllı telefonları olma özelliğini taşıyor. Şirket, akıllı telefon serisinde yakaladığı bu başarıyı seriye yeni bir telefon ekleyerek devam ettirmek istiyor. Samsung, bir müddettir Galaxy A53 akıllı telefonu üzerinde çalışmalarını sürdürmekte. Yaklaşan akıllı telefon ile ilgili kimi ayrıntılar geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Bugün ortaya çıkan yeni bir rapor ise Galaxy A53’ün iki çeşidi olacağını argüman etmiş.

GalaxyClub’a nazaran Samsung, Galaxy A53’ün iki versiyonunu piyasaya sürecek. Bu versiyonlar, SM-A536B ve SM-A536E model numalarına sahip olacak. SM-A536B Avrupa ülkelerinde piyasaya sürülecek, SM-A536E ise Hindistan, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve başka birtakım Güney Asya pazarları için mevcut olacak. İki farklı modelin farklı işlemciler kullanabileceği de belirtiliyor. Lakin Exynos yonga setini hangi sürümün kullanacağı şimdi muhakkak değil.

Birkaç gün evvel, Samsung Galaxy A53 akıllı telefonun SM-A536U model numarasına sahip ABD versiyonu, Geekbench’in bilgi tabanında Exynos 1200 yonga setine sahip olacak halde tespit edilmişti. Akıllı telefon serisinin bir evvelki modeli Galaxy A52, global çip kahrı nedeniyle bu yılın başlarında tedarik zinciri meseleleri ile karşı karşıya kalmıştı. Şirket, tedarik problemleri ile başa çıkabilmek için akıllı telefonda Snapdragon 778G yonga setini kullanmak durumunda kaldı.

Samsung, 2022 yılında Galaxy A53 için ise iki farklı yonga seti kullanabilir. Buna nazaran, varyantlardan biri Qualcomm Snapdragon yonga setine sahip olurken, başkası Exynos yonga setini barındıracak üzere gözüküyor. Ayrıyeten şirket, Galaxy A53’ün sadece 4G’ye yönelik bir varyantını piyasaya sürmeyi de düşünmüyor.

Son olarak Samsung Galaxy A53 akıllı telefonun, 2022’nin birinci yahut ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesinin beklendiğini belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu