Teknoloji

Samsung Galaxy S21 FE 5G’nin Türkiye Fiyatı Belirli Oldu

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S21 FE 5G’nin merakla beklenen Türkiye satış fiyatı belirli oldu. Aygıt Türkiye’de 8 GB RAM kapasiteli modeli ile satışa sunulacak. 11 Ocak tarihinden itibaren Türkiye’de satışa sunulacak aygıtın 128 GB’lık versiyonu 10.999 TL, 256GB versiyonu ise 11.999 TL’den başlayan fiyatlarla tüketicilerle buluşacak. Galaxy S21 FE 5G, öbür tüm Samsung akıllı telefonlarında olduğu üzere 3 yıl Android ve 1 yıl güvenlik güncellemesi olmak üzere; toplam 4 yıl güncelleme takviyesi ile geliyor.

Galaxy S21 FE, günümüzde 7/24 hareket halinde olan kullanıcılara ayak uydurabilen güçlü bir işlemcinin ve ekranın kıymetinden yola çıkılarak, Galaxy’nin öbür S21 Serisi aygıtlarda da kullanılan en yeni ve üstün süratli işlemci ‘Exynos 2100’ ile donatıldı. Exynos 2100, 5nm EUV (ekstrem ultra-viyole) teknolojisi sayesinde güçlü performans ve yüksek güç verimliliği sunarak daha âlâ çoklu vazife ve oyun tecrübesini mümkün hale getiriyor. Genişletilmiş NPU, yapay zekâ misyonlarını hızlandırırken entegre 5G özelliği ise kusursuz bir bağlanabilirlik sağlıyor.

Samsung’un birinci 5G-entegrasyonlu amiral gemisi taşınabilir işlemcisi olan Exynos 2100, yüzde 20’ye varan güç tasarrufu yahut öncülü olan 7nm işlemciyle kıyaslandığında yüzde 10 oranında daha yüksek genel performans sağlayan 5nm EUV sürece teknolojisini kullanıyor. Exynos 2100, daha yüksek bir düzgünleştirme elde edilmesi hedefiyle düzgünleştirilmiş önbellek hafızası kullanımına ve daha güçlü bir vakit planı uygulayıcısına da sahip. Sekiz çekirdekli CPU, gücü 2,9 GHz’e kadar çıkabilen tekil Arm Cortex-X1 çekirdeği, yüksek performansa sahip üçlü Cortex-A78 çekirdeği ve güç tasarrufu sağlayan dörtlü Cortex-A55’ten oluşan gelişmiş bir üç kümeli yapıdan oluşuyor ve öncülüyle kıyaslandığında çoklu çekirdek performansında yüzde 30’dan fazla uygunlaştırma sağlıyor.

Galaxy S21 FE; işte, meskende, yolda velhasıl her yerde, sonraki güne kadar devam eden bir pil ile donatıldı. Galaxy S21 FE’nin 25W Muhteşem Süratli Şarj özelliğiyle güçlendirilen güçlü pili, sırf 30 dakikada %50’nin üzerinde şarj edilebiliyor, böylelikle kullanıcılar Galaxy S21 FE’nin harika yüksek performansının keyfini hiç bölünmeden çıkarabiliyor.

Ayrıyeten oyun tutkunları ve görüntü içerik üreticileri, dinamik AMOLED 2X ekranda en yüksek çözünürlüğü sağlayan S21 FE’nin ultra net, yüksek kaliteli grafikleri ve manzara kalitesi karşısında büyülenecek. Galaxy S21 FE ile tüm oyunlar artık çok daha keyifli hale geliyor. Aygıtın Game Mode’da yeni 240Hz dokunmatik reaksiyon suratı yüksek süratte reaksiyon verme özelliğiyle performansı, 120 Hz yenileme suratı da ekran tecrübesini yeni bir tepeye taşıyor.

Profesyonel seviyede kameraya sahip olan Galaxy S21 FE’de en canlı fotoğraflar çekilebiliyor. Aygıtın ‘Gece Modu’ da, Galaxy S20 FE’ye nazaran daha güzelleştirildi. Galaxy S21 FE, tüm arkadaşlarını çerçeveye sığdırmak isteyenlere Samsung’un şimdiye kadarki en yeterli selfie tecrübesini sunuyor. Galaxy S21 FE’nin gelişmiş 32MP ön kamerası sayesinde kullanıcılar, tüm sevdikleriyle yüksek çözünürlüklü selfie’ler çekebilecek, akabinde, yapay zeka (AI) takviyeli gelişmiş ‘Yüz Güzelleştirme’ özellikleriyle en yeterli görünüm için gerekli ayarları yapabilecek. Ayrıyeten, ‘Çift Kayıt’ özelliğiyle kullanıcılar, hem önlerinde hem de artlarında olan biten her şeyi görüntüleyebiliyor. Kayıt tuşuna basıldığında gerisini her iki lensi birebir anda kullanarak imaj alabilen kamera zahmetsizce hallediyor.

Samsung, Galaxy S21 FE 5G için kullanıcılara 1999 TL’den başlayan fiyatlarla bir değişim kampanyası da sunuyor. Kampanya kapsamında 4– 31 Ocak 2022 tarihleri ortasında Samsung mağazalarından Samsung Galaxy S21 FE 5G modeli satın alan kullanıcılar, eski telefonlarını getirdiklerinde değişen oranlarda indirim almaya hak kazanıyor. Eski Samsung cep telefonunu getiren ve Değişim Kampanyası şartlarını sağlayan tüketicilere KDV dahil 2000 TL, Samsung dışındaki telefonlarını getiren kullanıcılara ise KDV dahil 1500 TL olmak üzere, eski eserin belirlenen bedeline ek dayanak sunuluyor. Eski cep telefonlarının belirlenen kıymetinin 1000 TL fiyatının altında olması durumunda kullanıcılar Samsung Türkiye tarafından sağlanan bu ek dayanağa hak kazanamıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu