Mobil

Samsung Galaxy S22 Serisi Tasarımı Sızdırıldı

Şirketin en yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını barındıran Samsung Galaxy S22 Serisi, önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek. Seride Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra modelleri yer alıyor. Geçmiş sızıntılar ve raporlar, meraklılara Samsung’un yaklaşmakta olan Galaxy S22 serisi akıllı telefonlarından ne bekleyecekleri konusunda bir fikir vermişti. Akıllı telefonların resmi manzaraları, lansman öncesi detaylı teknik özellikleriyle birlikte artık çevrimiçi olarak sızdırıldı.

Yaklaşan akıllı telefon serisinin imajları, ünlü tipster Evan Blass tarafından sızdırılmış. İmgeler, Samsung’un resmi İtalya web sitesinden alınmış üzere görünüyor. Sızdırılan fotolar, akıllı telefonun ve ekranın boyutlarını bizlere göstermekte. İmajlar ayrıyeten, yonga seti, kamera ve şarj özellikleriyle birlikte üç akıllı telefonun da ekran özelliklerini gösteriyor.

Sızdırılan görsellere nazaran Samsung Galaxy S22 serisi, şirketin AMD RDNA 2 mimarisine dayalı Xclipse GPU’su ile birlikte kaputun 4nm Exynos 2200 SoC tarafından desteklenecek. Galaxy S22 serisi ayrıyeten, belli bölgelerde en yeni Snapdragon 8 Gen 1 SoC’ye sahip olacak formda tasarlanmış. Sızdırılan imajlara nazaran, Galaxy S22 modeli 25W süratli şarjı desteklerken, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra 45W süratli şarj dayanağı sunacak.

İmajlara nazaran Galaxy S22, 6.1 inç ekrana sahip olacak. S22+ ve S22 Ultra modelleri ise sırasıyla 6.6 inç ve 6.8 inç ekranları barındıracak. Her üç akıllı telefon da 120Hz yenileme suratına sahip Dinamik AMOLED 2X ekranlar sunuyor. Galaxy S22 Ultra’nın ekranının 1.750 nit’lik bir zirve parlaklık sunacağı bildirilirken, serinin öbür modelleri 1.300 nit’lik daha düşük bir zirve parlaklığı sunuyor.

Son olarak sızdırılan imgelerde akıllı telefonların kamera ayrıntılarının da muhakkak olduğunu belirtelim. Buna nazaran Galaxy S22 ve Galaxy S22+, 50 megapiksel ana kameranın yanı sıra, 12 megapiksel ultra geniş kamera ve 30x Space Zoom 10 megapiksel telefoto lense sahip olacak. Galaxy S22 Ultra ise 12 megapiksel ultra geniş kamera, 10 megapiksel telefoto kamera ve 100x Space Zoom ile 10 megapiksel periskop kamera ile 108 megapiksel birincil kamera ile donatılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu