Mobil

Samsung Galaxy S22 Serisinin Tanıtımı Ertelenmiş Olabilir

Samsung Galaxy S22 serisi lansmanının önümüzdeki yılın başlarında gerçekleşeceği söyleniyor. Şirket, amiral gemisi akıllı telefonlarını ekseriyetle Ocak yahut Şubat aylarında tanıttığı için bu söylentilerin ortaya çıkması sürpriz değil. Yaklaşan Galaxy S22 serisinin, global çip derdi duyumu nedeniyle Ocak ayında değil, Şubat ayında piyasaya sürüleceği belirtilmekte. Son raporlara nazaran akıllı telefon serisi, 8 Şubat’ta piyasaya sürülecekti. Lakin bu tarih biraz daha ileriye ertelenmiş üzere gözüküyor.

Lokal haberlere nazaran şirket, 8 Şubat olarak belirlenen lansman tarihini, 18 Şubat tarihine erteleyebilir. Yeni ortaya çıkan vakit çizelgesi, Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonunun Şubat sonu yahut Mart 2022’nin başında raflarda olacağını gösteriyor. Gecikmenin nedeninin devam eden tedarik zinciri meselelerinden kaynaklandığı da belirtilmekte. Bildiğiniz üzere birkaç akıllı telefon markası, devam eden çip probleminden etkilenmiş durumda. Örneğin Samsung, uygun fiyatlı amiral gemisi Galaxy S21 FE’nin lansmanını Ocak 2022’ye ertelemek durumunda kalmıştı.

Samsung’un yeni kuşak amiral gemisi akıllı telefon serisinde üç adet farklı model bulunuyor. Bu modeller Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra olarak listelenmekte. Üç aygıt sırasıyla, 6.1 inç, 6.55 inç ve 6.8 inç ekrana sahip olacak. Her üç telefonda da satışa sunulan bölgeye bağlı olarak Snapdragon 8 Gen 1 yahut Exynos 2200 SoC yonga seti bulunacak. Ultra modeli 45W’a kadar süratli şarjı desteklerken, öbür iki aygıt 25W süratli şarjı destekleyecek.

Son olarak Samsung yetkililerinin, Galaxy S22 serisi lansmanı ile ilgili şimdi resmi bir bilgi vermediğini belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu