Teknoloji

Samsung, Güncellemeyle Galaxy Watch4 Serisinin Sıhhat ve Şahsileştirme Özelliklerini Geliştirdi

Samsung, yeni Galaxy Watch4 serisi için sunduğu yeni güncelleme ile şahsileştirme özelliklerini artırırken sıhhat maksatlarına ulaşmayı daha da kolaylaştırıyor. Güncelleme ile uyku, idman ve kalp sıhhati üzere sıhhat ve zindelik özellikleri genişlerken kullanıcılara kendilerini söz edebilecekleri daha fazla şahsileştirme seçenekleri sunuluyor.

Samsung Electronics, Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch4 Classic için 10 Şubat 2022 tarihinde yeni bir güncelleme yayınlayacağını duyurdu. Güncellemenin önümüzdeki devirde Türkiye’ye gelmesi planlanıyor. Samsung bu güncellemeyle kullanıcıların sıhhat ve zindelik maksatlarına ulaşmasına ve şahsî tarzını yansıtmasına yardımcı olacak. Kullanıcılara sunulan yeni iyileştirmeler ortasında bisikletçi yahut koşucular için gelişmiş orta idman, yeni uyku koçluğu programı ve yeni beden bileşimi bilgileri yer alıyor. Galaxy Watch4 kullanıcıları, teknolojik ve yazılımsal güncellemelerin yanı sıra etkileyici saat kadranları ve yeni kayış serisiyle kullanıcılar üsluplarını ortaya koymanın yeni yollarını da keşfedebilecek. 

Galaxy Watch4 serisi için yayınlanan en son güncelleme kullanıcılara sıhhat konusunda kaydettiği kademelere ait daha fazla bilgi sağlıyor. Samsung Health ise kullanıcıların sıhhat durumlarını ve yaklaşımlarını değiştirmelerine yardımcı olmak üzere Chris Hemsworth’un küratörlüğünü yaptığı dijital fitness programı Centr tarafından desteklenen beden kompozisyonu bilgilerini de sunuyor. Ayrıyeten Galaxy Watch4 kullanıcıları, 30 günlük fiyatsız deneme üyeliğiyle Centr’ın sunduğu hizmetlere sınırsız erişim sağlayabiliyor.

Yeni güncelleme ile koşucular ve bisikletçilere yönelik yeni bir ‘Ara Hedef’ özelliği de sunuluyor. Bu sayede kullanıcılar, idmanların mühleti, uzaklık ve set sayısını artık evvelce ayarlayabilecek. Galaxy Watch4, bu bilhassa birlikte yüksek yoğunluklu idmanlardan oluşan bir serinin ortasına konan düşük yoğunluklu idmanlarla, şahsileştirilmiş idman seansları hazırlamaya imkan sağlıyor. Böylelikle her seferinde hem tesirli hem de maksada yönelik bir idman nizamı oluşturulabiliyor. 

Samsung tüm bunların dışında kullanıcılara idmanlarında daha fazla yardımcı olmak için ‘Adidas Running’ ve ‘Strava’ üzere idman alanında önde gelen uygulamalarla işbirliklerini de sürdürüyor.

Galaxy Watch4’ün güçlü uyku izleme özellikleriyle geliştirilen yeni ‘Uyku Koçluğu’ programı ise kullanıcıların daha güzel uyku alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı oluyor. Program, yedi gün boyunca uyku tertibini izleyerek ve ilgili iki uyku araştırmasını tamamlayarak, kullanıcının uyku çeşidini temsil eden sekiz farklı hayvan sembolünden birini gösteriyor. Daha sonra kullanıcıları uyku kalitelerini düzgünleştirmeye teşvik etmek üzere vazifeler, kontrol listeleri, makaleler, meditasyon yönlendirmeleri ve nizamlı raporlar üzere içeriklere sahip dört ila beş haftalık bir koçluk programı hazırlıyor. Galaxy Watch4, kullanıcıların uykuya daldığını algılarken, daha yeterli uyku şartları oluşturmak için konutta bulunan Samsung Smart Things özellikli ışıkları da otomatik olarak söndürebiliyor.

Gelişmiş BioActive Sensör teknolojisi ve Samsung Health Monitor uygulamasıyla birlikte Galaxy Watch4 hem kan basıncını (KB) hem de elektrokardiyogramı (EKG) ölçerek kullanıcıların kalp sıhhatini her vakit ve her yerden izleyebilmelerini sağlıyor. 2020 yılında birinci olarak piyasaya sürülen Samsung Health Monitor uygulaması Mart ayında 10 pazarda, gelecek periyotta ise Türkiye‘de de kullanıma sunularak, dünya çapında 43 pazara ulaşmış olacak.

2021’de Samsung ve Google, Android aygıtlar ortasında daha sıkıntısız entegrasyon ve tahliller sunmak üzere iş birliklerini geliştirdi. İki şirket, ‘Google Haritalar’, ‘Google Pay’ ve ‘YouTube Music’ dahil ‘Google Play’ aracılığıyla daha fazla sayıda uygulamaya problemsiz erişim sunan ve ortaklaşa geliştirdikleri Wear OS™ Powered by Samsung’u piyasaya sundu.. Yakında gelecek yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar, akıllı saatlerinde YouTube Music uygulamasında, Wi-Fi yahut kendi internet paketleri üzerinden müzik dinleyebilecek. Bu sayede kullanıcılar, hareket halindeyken telefonlarını yanlarına alma muhtaçlığı duymadan en sevdikleri müziklerin keyfini çıkarabilecek.

‘Google Asistan’ da önümüzdeki aylarda Galaxy Watch4 serisinde kullanıma sunulacak. Kullanıcılar hem Bixby hem de Google Asistan’a erişim elde ederek, gelişmiş sesli asistan özelliğiyle farklı gereksinimlerini karşılayabilecek. Kullanıcılar artık en sevdikleri akıllı telefon uygulamalarını ilk suram esnasında tek bir dokunuşla Galaxy Watch4 akıllı saatlerine de yükleyerek aygıtlar ortası tecrübesi kutu açılımı etabında elde edebilecek.

Yeni Galaxy Watch4 güncellemesi, giyilebilir aygıt teknolojileri tecrübesini hem görünüm hem de kullanım bakımından daha da düzgünleştiriyor. Kullanıcılar, akıllı saatlerini yeni renk seçenekleri ve dijital saat yazı tipleriyle daha da kişiselleştirebiliyor. Ayrıyeten bordo ve krem üzere yeni kayış renklerinin yanı sıra daha şahsileştirilmiş bir görünüm için yeni kumaş ve halka bileklik seçenekleri de kullanıcıların beğenisine sunuluyor

Samsung Electronics Lider Yardımcısı ve Taşınabilir Tecrübe Kısmı Yazılım Platformu Başkanı Janghyun Yoon, bahisle ilgili şunları söyledi: “Akıllı saat kullanıcılarının artan muhtaçlıklarını anlıyoruz. Galaxy Watch4 için yayınladığımız son güncellemeyle birlikte kullanıcıların zindelik seyahatlerinde rehberlik ediyoruz. Genişletilmiş tecrübeler ve yeni inovasyonlarla bütünsel sıhhati tekrar tanımlamaya yönelik çalışmalarımıza heyecanla devam ediyoruz.”

Yeni yazılım güncellemesi, önümüzdeki periyotta Türkiye’de Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch4 Classic akıllı saatlerde kullanılmak üzere Galaxy Wearable uygulaması üzerinden indirilebilecek ve kullanıcılar yeni saat kayışı seçeneklerine de erişebilecekler. Güncelleme, önümüzdeki devirde Türkiye’de de kullanıcılara sunulacak.

Galaxy Watch4 Satın Almak İçin Tıklayın

Galaxy Watch4 Classic Satın Almak İçin Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu