Teknoloji

Samsung Katlanabilir Telefon Satışları 2021’de 4 Kat Arttı

Samsung, yakın tarihli bir blog yazısında 2021 yılı içerisinde 2020’dekinden dört kat daha fazla katlanabilir telefon sattığını söyledi. Şirket, satışlardaki bu artışı Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3‘ün piyasaya sürülmesine bağlıyor. The Verge’ün haberine nazaran Samsung, bu iki aygıtın sadece birinci aylarındaki satış sayılarının, 2020’deki Samsung katlanabilir aygıtlarının toplam kümülatif satışını geride bıraktığını söyledi.

Bunlar, katlanabilir telefonların yavaş yükselişi için umut verici metrikler olsa da Samsung’un satış sayılarını paylaşmadığını da unutmamak gerek. Bunun yerine şirket, katlanabilir telefon satışlarındaki artışın, tüm üreticiler için toplam katlanabilir telefon  sevkiyatlarının 2021’de 9 milyona ulaşacağını öne süren üçüncü taraf analistlerin yaptığı iddialardan daha büyük olduğuna dikkat çekmekle yetindi.

Samsung’un bu açıklamasına bakılırsa ve şirketin dünya genelindeki katlanabilir telefon pazarının yaklaşık olarak %88’ini elinde bulundurduğu düşünülürse, satışların tek haneli milyonlar düzeyinde olduğunu yahut 10 milyona yaklaştığını iddia edebiliriz. Oppo ve Huawei üzere rakip üreticilerin katlanabilir telefon pazarına katılmasıyla ve Samsung’un pazardan daha küçük bir hisse almasıyla birlikte bu sayıların 2023 yılına kadar on kat artması bekleniyor.

Ayrıyeten Samsung, katlanabilir telefon işine erkenden adım atma kararının, yeni müşterileri çekmek açısından işe yaradığını söylüyor. Güney Koreli teknoloji devinin belirttiğine nazaran, Samsung Galaxy Z Flip 3 için akıllı telefon markalarını değiştiren tüketiciler açısından Galaxy Note 20’ye kıyasla %150 artış yaşandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu