Teknoloji

Samsung, LG’den 1.5 Milyon OLED Panel Tedarik Edecek

Samsung Display, daldaki artan talebe ayak uydurmak ismine OLED ve katlanabilir panel üretimini hızlandırmak istiyor. Lakin gereksinim duyduğu OLED panelleri hakikaten elde etmek için alternatif kaynaklara bakmak zorunda kalabilir. Şirketin, bahsi geçen panelleri tedarik etmek için başvurduğu alternatif kaynaklardan biri de daldaki rakiplerinden olan LG.

OLEDInfo, Samsung’un 2022’de LG’den yaklaşık 1.5 milyon OLED TV paneli isteyeceğini argüman etti. Lakin bu OLED panellerin akıllı telefonlar için kullanılmayacağını ve akıllı TV’ler için ayrılmış olduğunu belirtmekte yarar var. Samsung, tedarik edilen panelleri, 2022 yılında 2 milyonun üzerine akıllı TV gönderimi yapmak için kullanacak. Samsung’un hedeflediği gönderim sayısının sadece 50.000 ünitesinin Samsung Display tarafından sağlanacak olması da farklı bir durum.

Samsung, şu anda OLED TV’ler için çok da fazla üretim yapmanın üzerine düşmüyor. Şirket, daha uygun fiyatlı TV’leri için de büyük ölçüde LCD paneller kullanıyor. Fakat LCD ve OLED ortasındaki fiyat farkı kıymetli ölçüde azalmış durumda. Bu durum, Samsung’un kar marjlarını kıymetli ölçüde etkilemeden uygun fiyatlı TV’lerini OLED’e geçirebileceği manasına gelmekte. Bunu yaparken de kendisinin tersine, OLED TV’ler için çokça panel üreten rakibi LG Display ile çalışma kararı almış.

Son olarak yeni raporların, Samsung’un 2022’de çok daha fazla OLED TV üreteceği ve piyasaya süreceği manasına geldiğini bildirelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu