Teknoloji

Samsung Odyssey Neo G8 Tanıtıldı

Samsung, Odyssey Neo kavisli oyun monitörünün daha küçük bir versiyonunu duyurdu. 32 inç ekranlı ve dünyanın birinci 4K 240Hz panelli Samsung Odyssey Neo G8 modeli 1000R kavise ve Quantum Küçük LED art aydınlatmaya sahip.

Küçük LED art aydınlatma sistemi, klasik LED ünitelerinin 1/40’i büyüklüğündeki üniteleri kullanıyor. Samsung’un Quantum Matrix ve Quantum HDR 2000 teknolojileri ile ekran, 4096 kademeli art ışık ayarıyla HDR içeriğinde 2000 nit’e kadar en yüksek parlaklığı elde edebiliyor.

Samsung, monitöründe 1ms reaksiyon müddeti sunulduğunu, ayrıyeten AMD FreeSync Premium Pro ve NVIDIA G-Sync senkronizasyon teknolojisi ile uyumlu olduğunu tabir ediyor. Bu nedenle GPU’nuzun 4K çözünürlüğü yüksek kare suratlarında çalışacak kadar güçlü olduğunu varsayarsak, oyunlarınızın takılma ve yırtılma olmadan çalışması gerekiyor.

Monitör ayrıyeten çift HDMI 2.1 irtibat noktasını ve tek bir DisplayPort 1.4 ilişkisini destekliyor. Otomatik Kaynak Anahtarı+ özelliği, bağlı bir aygıt açıldığında giriş kaynaklarını otomatik olarak değiştiriyor. CoreSync özelliği ise ekranın içeriğine uyacak formda monitörün ardındaki RGB aydınlatmasını ayarlıyor.

Monitör, 2022’nin birinci yarısında piyasaya sürülecek. Daha fazla bilginin ise 5-7 Ocak tarihleri ortasındaki CES 2022 etkinliğinde paylaşılmasını bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu